Ukraina ma nową strategię polityki zagranicznej

1

W Kramatorsku w obwodzie donieckim pod przewodnictwem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego odbyło się ogólnokrajowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony, podczas którego zatwierdzono Strategię polityki zagranicznej Ukrainy.

Według prezentacji ministra spraw zagranicznych Dmytro Kuleby nowa strategia polityki zagranicznej określa przede wszystkim ustanowienie Ukrainy w świecie jako silnego i autorytatywnego państwa europejskiego. 

Według szefa resortu dyplomacji zawiera ona sześć priorytetowych obszarów polityki zagranicznej i wyznacza trzy podejścia, które zostaną utrwalone na arenie międzynarodowej.

– W nowej strategii są 254 punkty, dokument ten jest bardzo obszerny, ale jego treść można usystematyzować za pomocą trzech głównych tez: Ukraina jest aktywnym uczestnikiem polityki międzynarodowej, Ukraina tworzy architekturę bezpieczeństwa dla siebie, regionu i świata, a trzecia to kraj nowych możliwości gospodarczych – wymieniał minister.

– To są trzy zasady, trzy podejścia, które będą ustalane na każdym kroku, jakie będziemy podejmować na arenie międzynarodowej – podsumował Dmytro Kuleba.

Ponadto Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony wysłuchała raportu Ministra Spraw Wewnętrznych na temat realizacji polityki państwa w zakresie ochrony granic państwowych oraz nałożyła sankcje na trzy osoby zamieszane w przemyt.

Źródło i zdjęcia: Oficjalna strona internetowa prezydenta Ukrainy

One thought on “Ukraina ma nową strategię polityki zagranicznej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zaginął kontroler lotów, który ściągnął do Mińska samolot z Pratasiewiczem

śr. sie 4 , 2021
Według ustaleń tygodnika „Nasza Niwa” zaginął Oleg Galegow, dyspozytor z Mińska, który ściągnął Ryanaira z Ramanem Pratasiewiczem na lotnisko w stolicy Białorusi. Oleg Galegow jest białoruskim kontrolerem, pracującym w wieży kontroli lotów na lotnisku w Mińsku. To on zawrócił samolot linii Ryanair lecący z Aten do Wilna do stolicy Białorusi. […]