Zagraniczni informatycy będą mogli otworzyć biznes na Ukrainie bez fizycznej obecności

13 lipca Rada Najwyższa Ukrainy uchwaliła projekt ustawy o e-rezydencji w pierwszym czytaniu.

Minister Transformacji Cyfrowej Michaił Fiodorow napisał o tym na swojej stronie Telegram.

„Status e-rezydenta pozwoli zagranicznym informatykom otworzyć biznes na Ukrainie i płacić podatki online. Bez fizycznej obecności w kraju. Dla Ukrainy jest to dodatkowe narzędzie rozwoju biznesu i zwiększenia rozpoznawalności jako globalnej marki IT” pisał minister.

Według niego, w ciągu dwóch tygodni od wylądowania projektu na międzynarodowej publiczności, z różnych krajów wpłynęło 1300 wstępnych wniosków o status e-rezydenta.

„Tworzymy nowy produkt, dzięki któremu Ukraina ma potencjał, by stać się największym hubem IT w Europie Środkowo-Wschodniej. Spodziewamy się 3000 e-rezydentów na Ukrainie do końca 2022 roku. Projekt będzie corocznie zasilał ukraiński budżet państwa o 1,5 miliona dolarów” – powiedział Fiodorow.

Dodał, że Estonia była pierwszym krajem i najbardziej udanym przykładem uruchomienia e-rezydencji. W ciągu sześciu lat ma ponad 80 tys. e-rezydentów i 54 mln euro dochodów budżetu państwa rocznie.

Źródło:

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin zapewnia, że ​​Rosja w pełni wywiąże się z kontraktu na tranzyt gazu przez Ukrainę

śr. lipiec 14 , 2021
Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył, że Rosja zamierza w pełni wypełnić swoje zobowiązania wynikające z umowy na pompowanie gazu ziemnego przez terytorium Ukrainy, a sprawa ta nie powinna być związana z budową gazociągu Nord Stream-2. „Podpisaliśmy 5-letni kontrakt na pompowanie rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy… I mimo pewnych trudności […]