Zacharowa skomentowała apel NATO ws. USA i Czech

Maria Zacharowa skomentowała w poniedziałek w mediach społecznościowych apel NATO ws. umieszczenia USA i Czech na liście krajów nieprzyjaznych Rosji.

„Państwa członkowskie NATO muszą decydować o swojej polityce wobec Moskwy, jeśli nie chcą znaleźć się na liście państw nieprzyjaznych” – napisała w poniedziałek na Telegramie rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

To jej odpowiedź na poniedziałkowy apel przywódców biorących udział w szczycie NATO w Brukseli. Zwrócili się oni do Rosji, aby ta wykreśliła z listy państw nieprzyjaznych USA i Czechy.

„Czy dobrze rozumiem, że NATO w ten sposób zapewniło nas o pragnieniu bycia przyjacielem Rosji? Logika jest oczywista: skoro prosi się ich o wykluczenie się z listy nieprzyjaznych, oznacza to, że chcą być uważani za przyjaznych” – dodała Zacharowa.

Nie odpuściła sobie jednak kpin. „I dzieje się tak pomimo naszego 'nieodpowiedzialnego i niebezpiecznego’, z ich niezachwianego punktu widzenia, zachowania?” – ironizowała.

Przypomnijmy, że 14 maja Rosja opublikowała swoją listę państw, które są wobec niej nieprzyjazne. Znalazły się na niej Stany Zjednoczone oraz Czechy.

Źródło: TASS

Zdjęcie: The Council of the Federation of the Federal Assembly of the Russian Federation, CC BY 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by/4.0, via Wikimedia Commons

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja przeznaczy więcej pieniędzy na wyjazdy turystyczne dzieci

pon. cze 14 , 2021
Premier Rosji Michaił Miszustin podpisał w sobotę dekret o przeznaczeniu dodatkowych 4,5 miliarda rubli na zwroty za wyjazdy turystyczne dzieci. „Kolejne 4,5 mld rubli zostanie przeznaczone na częściowe zrekompensowanie kosztów bonów na kolonie dla dzieci. Rozkaz podpisał premier Michaił Miszustin. Pieniądze należą się rodzinom, które wyślą swoje dzieci na wypoczynek […]
%d bloggers like this: