Zacharowa krytykuje Litwę. Zarzuca jej tworzenie „siedlisk antyrosyjskiego oporu”

Rosyjskie MSZ w czwartek opublikowało komentarz swojej rzeczniczki Marii Zacharowej do antyrosyjskiego zgromadzenia na Litwie.

„Wiadomo, że Litwa od dawna jest liderem w organizowaniu na swoim terytorium antyrosyjskich zgromadzeń niesystemowej opozycji. Na początku grudnia br. odbyło się kolejne spotkanie zorganizowane w Wilnie przy wsparciu i patronacie litewskiego MSZ oraz deputowanych parlamentu Republiki Litewskiej” – czytamy w opinii Marii Zacharowej, która pojawiła się na stronach rosyjskiego MSZ.

„Wśród aktywnych uczestników był wiceminister spraw zagranicznych Litwy M. Adomenas. Ten wysokiej rangi dyplomata, notabene kierujący rosyjskim kierunkiem, pozwolił sobie agitować rosyjską opozycję za tworzenie 'siedlisk oporu’, zachęcając ich 'do zrobienia czegoś samemu, a nie polegania tylko na Zachodzie'” – czytamy dalej w opinii rzeczniczki resortu dyplomacji Rosji.

Jej zdaniem „takie działania, nie do zaakceptowania dla dyplomaty, dodatkowo pogłębiają i tak już toksyczną atmosferę stosunków rosyjsko-litewskich. 

„Wilno powinno mieć świadomość, że taka rażąca chamstwo i wrogość wobec Rosji nie mogą pozostać bez konsekwencji” – twierdzi Zacharowa.

Czytaj także: Litwa zaostrza stan wyjątkowy na granicy z Białorusią

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / „Sołowiow na żywo

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski zdradził więcej szczegółów z rozmowy z Bidenem

sob. gru 11 , 2021
Wołodymyr Zełenski opowiedział o szczegółach rozmowy z Joe Bidenem w wywiadzie dla telewizji 1+1. – Stany Zjednoczone będą zainteresowane rolą w formacie normandzkim, jeśli naprawdę zadecydują o czymś ważnym, a nie tylko moderowaniu procesu lub obserwowaniu z boku. Może to być również osobna platforma, która może współpracować z „Czwórką normandzką”. Może to […]
%d bloggers like this: