Wybuch granatu w Moskwie. Nie żyje 14-letni chłopiec

W sobotę w jednym z domów przy ulicy Malaya Naberezhnaya w Moskwie doszło do wybuchu granatu. Na miejscu zginął 14-letni chłopiec.

Wieczorem 21 sierpnia w domu przy ulicy Malaya Naberezhnaya wybuchł granat. Na miejscu zginął 14-letni chłopiec, a 12-letni chłopiec trafił do szpitala. Początkowo mówiło się o śmierci dwóch chłopców.

Dwunastolatek znajduje się na oddziale intensywnej terapii.

„12-letni chłopiec, wywieziony z mieszkania przy ul. Malaya Naberezhnaya do szpitala, żyje. Jest na oddziale intensywnej terapii. Narządy wewnętrzne dziecka nie są uszkodzone. Otrzymuje niezbędną pomoc medyczną” – podały służby medyczne Moskwy.

Komitet Śledczy wszczął sprawę karną z powodu przestępstw z art. 109 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej („spowodowanie śmierci przez zaniedbanie”) oraz art. 222 kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej („Nielegalny handel bronią”).

Źródło: TASS

Zdjęcie: Pulux11, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Chorwacja zaoferowała Ukrainie pomoc w rozminowywaniu obszarów na Donbasie

pon. sierpień 23 , 2021
Chorwacja zaoferowała Ukrainie pomoc w postaci zaangażowania swoich wyspecjalizowanych jednostek do rozminowania terenów na wojennym Donbasie.  „Jednym z ważnych obszarów współpracy jest kwestia rozminowywania, która jest dziś dość istotna dla Ukrainy. Mamy kilka wyspecjalizowanych firm, które zajmują się tą kwestią i moglibyśmy Ukrainie pomóc” – takie słowa wypowiedział premier Chorwacji […]