Zełenski dla CNN: interwencja Rosji jest możliwa każdego dnia

– Rosyjska interwencja jest bardzo prawdopodobna i może do niej dojść każdego dnia – powiedział w rozmowie z CNN prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Dziennikarz CNN Matthew Chance towarzyszył Wołodymyrowi Zełenskiemu podczas jego wizyty na froncie w Donbasie, o której pisaliśmy już w NaWschodzie. Prezydent Ukrainy zapewnił, że jego kraj jest przygotowany do konfliktu, który może nadejść ze wschodu.

– Oczywiście. Wiemy o tym, od 2014 r., wiemy, że może do tego dojść (do interwencji – red.) każdego dnia. Oni są gotowi, ale my też jesteśmy gotowi, bo jesteśmy na naszej ziemi i naszym terytorium – zaznaczył Zełenski.

Prezydent Ukrainy dodał także, że Stany Zjednoczone są „dobrym przyjacielem” jego kraju, ale zasugerował przy tym, że obecny prezydent USA Joe Biden powinien robić więcej, żeby pomóc w zakończeniu tego konfliktu i skutecznie odwieść od niego Rosję.

– Więcej broni, więcej pieniędzy na walkę i – w szczególności – więcej wsparcia na rzecz wstąpienia do NATO – sojuszu, w którym atak na jednego członka zobowiązuje pozostałych do odpowiedzi. Jeżeli Amerykanie widzą Ukrainę w NATO, muszą powiedzieć to prosto. I zrobić to. Nie słowami – podkreślił Wołodymyr Zełenski.

Źródło: CNN

Zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ogromny pożar zabytkowej fabryki w Petersburgu. Zginęły dwie osoby

pon. kwiecień 12 , 2021
W poniedziałek 12 kwietnia po południu w manufakturze Nevskaya w Petersburgu wybuchł pożar. Jak podaje agencja TASS, w zdarzeniu zginęły dwie osoby, w tym jeden strażak. Ogień w budynku manufaktury Nevskaya pojawił się po południu. Obszar pożaru wynosił w kulminacyjnym momencie 10 tysięcy metrów kwadratowych. Przypisano mu maksymalną liczbę złożoności, zawalił […]