Zełeński rozmawiał z Bidenem. Donieck ogłasza mobilizację

2

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński i prezydent USA Joe Biden odbyli rozmowę telefoniczną. Zełeński poinformował o tym na Twitterze.

Zełeński napisał, że Ukraina docenia wsparcie ze strony USA na różnych polach. Zapewnił że USA i Ukraina stoją ramię w ramię, jeśli chodzi o utrzymanie ich demokracji. Napisał również, że partnerstwo amerykańskie jest kluczowe dla Ukrainy.

Według informacji podanych przez portal Ukrainska Pravda tematem rozmowy prezydentów była przede wszystkim sytuacja na Donbasie.

Na oficjalnej stronie Białego Domu również pojawił się komunikat podsumowujący rozmowę prezydentów. Czytamy w nim, że prezydent Joe Biden potwierdził niezachwiane poparcie dla ukraińskiej suwerenności i integralności terytorialnej w obliczu postępującej agresji rosyjskiej na Donbasie i Krymie.

Podkreślił zaangażowanie swojej administracji w rewitalizację strategicznego partnerstwa z Ukrainą i wsparcia planów reform Zełeńskiego i jego starań w walce z korupcją. Prezydenci zgodzili się, że te reformy są kluczowe dla ukraiński euroatlantyckich aspiracji.

President Joseph R. Biden, Jr. spoke today to President Volodymyr Zelenskyy of Ukraine. President Biden affirmed the United States’ unwavering support for Ukraine’s sovereignty and territorial integrity in the face of Russia’s ongoing aggression in the Donbas and Crimea. He emphasized his administration’s commitment to revitalize our strategic partnership in support of President Zelenskyy’s plan to tackle corruption and implement a reform agenda based on our shared democratic values that delivers justice, security, and prosperity to the people of Ukraine. The leaders agreed these reforms are central to Ukraine’s Euro-Atlantic aspirations. They also discussed the importance of close United States-Ukraine cooperation to contain the COVID-19 pandemic and strengthen democracy in the region.

Oficjalny komunikat Białego Domu w sprawie rozmowy prezydentów

Mobilizacja wojsk na Donbasie

Na oficjalnych stronach nieuznawanej, separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej pojawiło się postanowienie o mobilizacji obywateli z roczników 1994-2003, którzy nie znajdują się w rezerwie. Mobilizacja ma trwać od 1 kwietnia do 15 lipca.

Wystąpienie Eduarda Basurina, przedstawiciela

Na Youtube pojawiło się również oświadczenie przedstawiciela Milicji Narodowej Donieckiej Republiki Ludowej Eduarda Basurina. Zapowiedział, że do służby w Milicji zostanie powołanych dodatkowe 200 osób w wieku od 18 do 27 lat, zgodnie z postanowieniem.

Całe postanowienie kierownictwa DNR można znaleźć TUTAJ.

Źródło: Ukrainska Pravda

2 thoughts on “Zełeński rozmawiał z Bidenem. Donieck ogłasza mobilizację

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosyjski sąd nałożył karę na Twittera. Prawie 9 mln rubli za nieusunięcie treści

pt Kwi 2 , 2021
Sąd Rejonowy w Moskwie nałożył w piątek na firmę Twitter trzy grzywny o łącznej wysokości prawie 8,9 mln rubli. Ma to związek z „odmową usunięcia informacji wzywających małoletnich do udziału w niedozwolonej akcji” – podaje TASS. – Sąd uznał Twittera za winnego na podstawie części 2 art. 13.41. Kodeksu Administracyjnego […]