Wołodymyr Zełenski rozmawiał z byłym prezydentem USA Georgem W. Bushem

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski odbył wideokonferencję z 43. prezydentem Stanów Zjednoczonych Georgem W. Bushem.

– To wielki zaszczyt pana poznać. Chcę podziękować Stanom Zjednoczonym, narodowi amerykańskiemu. Widziałem, jak ludzie w Stanach Zjednoczonych traktują nas na portalach społecznościowych, wychodzą na ulice, wspierają Ukrainę flagami – powiedział podczas wideokonferencji prezydent Wołodymyr Zełenski

43. prezydent Stanów Zjednoczonych wyraził z kolei poparcie dla Wołodymyra Zełenskiego i całego narodu ukraińskiego w walce z agresorem.

– Pana odwaga jest bardzo ważna, żeby odnosić dalsze sukcesy. Jeśli nadal będzie pan robić to, co robi, zawsze będzie pan miał nasze wsparcie, jeśli będziecie nadal walczyć tak, jak teraz – powiedział George W. Bush.

Prezydent Ukrainy podkreślił, że państwo odczuwa realną pomoc i szczere wsparcie ze strony Stanów Zjednoczonych.
– Amerykanie to ludzie szczerzy, otwarci i czuję to. Mamy wspólne wartości. Czuję, że to w sercu – powiedział prezydent.

Bush zwrócił uwagę na odporność Wołodymyra Zełenskiego i narodu ukraińskiego w stawianiu oporu najeźdźcom. Za to prezydent Ukrainy ze swojej strony przypomniał tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych 11 września 2001 roku. Zauważył, że w tym czasie wielu Ukraińców sympatyzowało z narodem amerykańskim i dzieliło ból bliskich i bliskich ofiar tego aktu terrorystycznego.

Źródło i zdjęcie: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski i Trudeau wzięli udział w wideokonferencji liderów G7

pon. maj 9 , 2022
Po rozmowach dwustronnych w Kijowie prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i premier Kanady Justin Trudeau wzięli udział w wideokonferencji liderów G7. Na wstępnie prezydent Ukrainy podziękował za zorganizowanie tego szczytu kanclerzowi federalnemu Niemiec, przewodniczącemu G7, Olafowi Scholzowi. – Wierzę, że taki szczyt jak dziś z udziałem Ukrainy jest dowodem na to, […]
%d bloggers like this: