Zełenski pokłada nadzieje w działaniu „Stowarzyszonej Trójki”

1

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski stwierdził, że ​​rozpoczęty 19 lipca projekt „Associated Trio” wraz z Gruzją i Mołdawią powinien zbliżyć te trzy kraje do pełnego członkostwa w UE.

– Stowarzyszona Trójka powinna zbliżyć nasze kraje do pełnego członkostwa w Unii Europejskiej. Liczymy na wsparcie tej inicjatywy ze strony Polski, Rumunii i innych naszych partnerów, naszych przyjaciół i państw członkowskich UE – powiedział Wołodymyr Zełenski po wielostronnym spotkaniu z prezydentami Mołdawii, Rumunii i Polski w Kiszyniowie.

Czytaj również: Mocne przemówienie Zełenskiego w Batumi. Mówił o integracji europejskiej Ukrainy, Mołdawii i Gruzji

– W ten sposób kolejnym ważnym krokiem powinno być uznanie europejskiej perspektywy „Stowarzyszonej Trójki”. Ukraina rozpoczęła już odpowiednie prace z każdym krajem UE z osobna – dodał prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski podziękował Prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za to, że Polska jako jedna z pierwszych odnotowała swoje poparcie dla europejskiej perspektywy Ukrainy w dwustronnej deklaracji.

– Mam wielką nadzieję, że wkrótce podpiszemy podobną deklarację z prezydentem Rumunii. Generalnie jestem przekonany, że o powadze intencji UE w tej sprawie powinien świadczyć zbliżający się szczyt Partnerstwa Wschodniego – podkreślił prezydent Ukrainy.

Głowa państwa podziękowała także Polsce, Mołdawii i Rumunii za wsparcie inicjatywy Platformy Krymskiej i udział w jej szczycie założycielskim 23 sierpnia, który zapoczątkował ważny i ambitny cel – deokupację Krymu.

Zdjęcie i źródło: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

One thought on “Zełenski pokłada nadzieje w działaniu „Stowarzyszonej Trójki”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosyjskie Ministerstwo Pracy podało dane dot. ubóstwa

pt. sie 27 , 2021
Poziom ubóstwa w Federacji Rosyjskiej wynosi 12,1 proc., a najwyższy poziom ubóstwa odnotowano w Tuwie, Inguszetii i Kabardyno-Bałkarii – wynika z danych Rosstatu. Według danych na koniec 2020 r. w Rosji było 17,8 mln obywateli o dochodach poniżej minimum socjalnego, czyli 12,1 proc. Jednocześnie najwyższy poziom ubóstwa odnotowano w Tuwie – […]