Putin zaszczepił się przeciwko covid-19. „Prezydent czuje się dobrze”

We wtorek prezydent Rosji Władimir Putin został zaszczepiony przeciwko koronawirusowi. Polityk czuje się dobrze. Z informacji, które przekazał agencji TASS sekretarz prasowy rosyjskiego przywódcy Dmitrij Pieskow, Putin już w środę zamierza wrócić do pracy.

Nie wiadomo, którą z dostępnych trzech rosyjskich szczepionek wybrał Władimir Putin. To celowe działanie Kremla. Jak poinformował TASS Dimitrij Pieskow, specjalnie nie podano, którym preparatem zaszczepił się prezydent, ponieważ wszystkie trzy szczepionki są „absolutnie niezawodne i skuteczne”. 

Rosyjski przywódca został zaszczepiony bez towarzystwa kamer i fleszy fotoreporterów tak jak działo się to w przypadku wielu głów państw na Zachodzie. Powód jest trywialny. Jak przyznał Pieskow „Putin tego po prostu nie lubi”.

Dlaczego rosyjski prezydent zaszczepił się dopiero teraz, chociaż zapowiadał to już w połowie grudnia ubiegłego roku? Powodem mają być inne szczepienia, które przyjmował w ostatnim czasie Władimir Putin. Lekarze zalecili mu więc, żeby nie przyjmował w tym samym czasie szczepionki na covid.

Źródło: TASS

Fot. Flickr.com / Global Panorama

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski nałożył sankcje na rosyjskie firmy i francuskich europosłów

śr. marzec 24 , 2021
We wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wprowadził w życie decyzję Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) o zastosowaniu sankcji na okres trzech lat wobec szeregu rosyjskich firm i mediów. Jak podaje agencja TASS, sankcje zostały nałożone nie tylko na samą agencję, ale także na Rosgosstrakh i MIA Rossiya Segodnya, a […]