Putin rozmawiał z Łukaszenką. Głównym tematem była walka z koronawirusem

Jak donoszą służby prasowe Białorusi i Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka odbyli w piątek rozmowę telefoniczną, podczas której poruszyli wiele istotnych kwestii, w tym wspólną walkę z koronawirusem.

Rozmowa między Łukaszenką i Putinem trwała półtorej godziny. W jej trakcie przywódcy poruszyli kwestie związane z polityka wewnętrzną obu państw.

– Jednym z głównych tematów poruszanych przez prezydentów była sytuacja epidemiologiczna. Obecnie główny nacisk kładzie się na szczepienia ludności i produkcję szczepionek. To pozytywny przykład bliskiej współpracy obu krajów, obszaru, w którym współpraca Białorusi z Rosją jest obecnie najbardziej produktywna – podały służby prasowe Białorusi.

Ponadto Aleksander Łukaszenka i Władimir Putin zwrócili uwagę na działalność Stałego Komitetu Państwa Związkowego. Mówiono o wzmocnieniu jego roli i poprawie efektywności.

Obaj przywódcy rozmawiali także o tym, jakie należy podjąć w celu przywrócenia pełnoprawnych połączeń transportowych między krajami, zwłaszcza kolei oraz o rozwoju współpracy handlowej i gospodarczej.

Źródło: „Nasza Niwa

Zdjęcie: Spotkanie W. Putina i A. Łukaszenki 14 września, źródło: Kremlin.ru

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Prezydent Zełenski powołał szefową Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji

pt. kwiecień 2 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powołał 2 kwietnia Polinę Łysenko na szefową Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji. Centrum Przeciwdziałania Dezinformacji zostało powołane decyzją Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy 11 marca tego roku. Podczas jego tworzenia prezydent Wołodymyr Zełenski podkreślał, że „Ukraina jest liderem w walce z propagandą” i wyraził nadzieję, że Centrum […]