Putin zgodził się na spotkanie z Zełenskim w Moskwie

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek, że jest gotów porozmawiać o stosunkach między oboma krajami z jego ukraińskim odpowiednikiem, Władimirem Zełenskim w Moskwie. Prezydent Ukrainy ma tylko podać termin.

– Jeśli mówimy o rozwoju stosunków dwustronnych, to proszę, w dogodnym dla niego momencie przyjmiemy Prezydenta Ukrainy w Moskwie – powiedział w czwartek Władimir Putin podczas negocjacji z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. 

Bezpośrednio więc rosyjski przywódca odniósł się do słów Wołodymyra Zełenskiego, które padły podczas jego orędzia do narodu wygłoszone kilka dni temu.

– W ostatnim czasie obecne kierownictwo Ukrainy podjęło wiele kroków niszczących stosunki rosyjsko-ukraińskie, ale jeśli prezydent Zełenski zechce rozpocząć przywracanie tych stosunków, będziemy z tego tylko zadowoleni – dodał Putin.

Co konkretnie zarzuca się ukraińskiemu rządowi? – Dotyczy to stosunku do języka rosyjskiego, do rosyjskojęzycznych obywateli Ukrainy i do obywateli rosyjskich mieszkających na Ukrainie. Było wiele kroków w kierunku zniszczenia naszych stosunków, czego z pewnością możemy tylko żałować – odparł prezydent Rosji.

Zaznaczył także, że nie podoba mu się „próba niszczenia Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej” przez ukraińskie przywództwo.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Gregor Tatschl

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja wydaliła kolejnych pięciu polskich dyplomatów. Jest oświadczenie MSZ Polski

pt. kwiecień 23 , 2021
W piątek pięciu pracowników ambasady RP w Moskwie zostało uznanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji za osoby niepożądane. Mają opuścić ten kraj do 15 maja, do końca dnia. Rano do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji wezwany został Ambasador RP w Moskwie, Krzysztof Krajewski. Jak podaje polski resort dyplomacji, zgodnie z oczekiwaniami strona […]