Putin chce wydłużyć służbę generałom i marszałkom

Prezydent Rosji Władimir Putin przedstawił Dumie Państwowej nowelizację ustawy O poborze i służbie wojskowej, w której chce wydłużenia granicy wieku służby wojskowej dla generałów i marszałków.

Nowy projekt ustawy pozwala prezydentowi Federacji Rosyjskiej na podwyższenie limitu wieku pełnienia służby wojskowej marszałkom, generałom armii i admirałom floty. Tekst dokumentu zamieszczono w poniedziałek na stronie internetowej projektów legislacyjnych Dumy.

„Na okres ustalony decyzją Prezydenta Federacji Rosyjskiej” można zawrzeć nową umowę o służbie wojskowej z żołnierzami, którzy osiągnęli wiek pełnienia służby wojskowej i posiadają stopień wojskowy Marszałka Federacji Rosyjskiej, generała Armii lub Admirała Floty

Zgodnie z obecną wersją ustawy O służbie wojskowej granica wieku służby wynosi dla nich 65 lat. Nową umowę z nimi można zawrzeć do 70 roku życia.

„W niektórych przypadkach konieczne staje się przedłużenie umowy z najbardziej doświadczonym i wysoko wykwalifikowanym personelem wojskowym, który ma stopień wojskowy marszałka Federacji Rosyjskiej, generała armii, admirała floty, a po osiągnięciu określonego wieku” – czytamy w objaśnieniach do projektu.

W związku z tym inicjatywa „przewiduje ustalenie decyzją Prezydenta Federacji Rosyjskiej okresu obowiązywania umowy po jej przedłużeniu”, czyli niektórzy mogą służyć krajowi nawet po 70-tce.

Źródło: Strona internetowa Dumy Państwowej

Zdjęcie: YouTube.com / AFP

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Mocne przemówienie Zełenskiego w Batumi. Mówił o integracji europejskiej Ukrainy, Mołdawii i Gruzji

wt. Lip 20 , 2021
Prezydent Wołodymyr Zełenski podczas Międzynarodowej Konferencji w Batumi zaapelował do przedstawicieli Unii Europejskiej o realne kroki i działania w kierunku integracji Ukrainy, Gruzji i Mołdawii.  – Jeśli Bruksela i UE nie wykazują żelaznego poparcia dla europejskich aspiracji naszych trzech krajów, to inni zaprezentują żelazne mięśnie swojej broni w pobliżu naszych […]