Wiadomo już, jaki jest stan pasażerów rozbitego An-28 na Syberii

W piątkowej katastrofie pasażerskiego An-28 w rejonie Tomska najbardziej ucierpiał pilot maszyny oraz mała dziewczynka. Mężczyzna zostanie poddany operacji.

Pilot wkrótce przejdzie operację – osteosyntezę – poinformował media Michaił Łukaszow, naczelny lekarz Tomskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego. 

Stan dziewczynki, która również była hospitalizowana w jednym ze szpitali, jest „bliższy do zadowalającego”, jednak według prognoz lekarzy wkrótce zostanie wypisana na leczenie ambulatoryjne.

Stan pozostałych pasażerów samolotu AN-28, który lądował awaryjnie w rejonie Tomska, jest zadowalający. W większości doznali oni drobnych stłuczeń, wstrząsów mózgu i lekkiego urazu czaszkowo-mózgowego. Nie potrzebowali hospitalizacji.

Zobacz także: Odnaleziono samolot An-28, który zaginął na Syberii. Jego załoga przeżyła

Jak wyjaśnił TASS Stanislav Shagiakhmetov, niezależny traumatolog tomskiego departamentu zdrowia, pełne wyzdrowienie pilota potrwa około dwóch miesięcy. 

Operacja zostanie przeprowadzona w sobotę. Traumatolog zauważył, że to zwykła operacja. Pilot będzie mógł wrócić do swojej aktywności zawodowej.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Commons.wikimedia.org / Aleksandr Markin / CC-BY-SA-2,0

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Cichanouska spotka się z wysokimi rangą urzędnikami Białego Domu

sob. lipiec 17 , 2021
Według informacji podanych przez AFP liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska zostanie przyjęta przez wysokich rangą przedstawicieli Białego Domu w przyszłym tygodniu w Waszyngtonie. – Wyżsi urzędnicy Białego Domu nie mogą się doczekać spotkania z Cichanouską w przyszłym tygodniu podczas jej podróży do Waszyngtonu – powiedział informator AFP.  Według niego Stany […]