Wołodin: Uregulowanie sytuacji w Kazachstanie to nowy etap rozwoju OUBZ

Przewodniczący Dumy Państwowej Wiaczesław Wołodin zabrał głos ws. sytuacji w Kazachstanie i działalności OUBZ.

W swoim kanale na Telegramie Wiaczesław Wołodin zauważył, że podczas tragicznych wydarzeń w Kazachstanie zginęli niewinni obywatele, w tym dzieci oraz przedstawiciele organów ścigania.

„Pokojowy protest wywołany wzrostem cen gazu, został wykorzystany przez terrorystów, bandytów, szabrowników. Z bronią w ręku atakowali ludzi, kradli, zabijali” – napisał Wołodin

Przewodniczący Dumy Państwowej złożył głębokie kondolencje rodzinom, które straciły bliskich, życzył ofiarom szybkiego powrotu do zdrowia, a mieszkańcom Kazachstanu jak najszybszego powrotu do normalnego życia.

„Oczywiście nie będzie to łatwe. Każdego dnia pojawiają się nowe informacje o tym, jakie szkody wyrządzono gospodarce Kazachstanu w wyniku tych wydarzeń. W tej chwili szacuje się na 2-3 miliardy dolarów. Ucierpiało około 1300 przedsiębiorstw i organizacji, ponad 100 centrów handlowych oraz banków” – wyliczał powiedział Wiaczesław Wołodin.

Zaznaczył, że decyzja szefów państw członkowskich OUBZ o wysłaniu sił pokojowych do ochrony kluczowej infrastruktury w Kazachstanie umożliwiła uwolnienie miejscowych funkcjonariuszy organów ścigania, aby mogli bezpośrednio zająć się zapewnieniem bezpieczeństwa ludności cywilnej. 

„Ale to dość oczywiste: dla OUBZ, która zrzesza sześć krajów, to, co się wydarzyło, można uznać za nowy etap rozwoju. Organizacja pokazała, że ​​potrafi skutecznie rozwiązywać trudne zadania” – podkreślił przewodniczący Dumy Państwowej. 

Źródło i zdjęcie: Duma Państwowa

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski rozmawiał telefonicznie z Trudeau

wt. sty 11 , 2022
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z premierem Kanady Justinem Trudeau. Prezydent Wołodymyr Zełenski na wstępie rozmowy zaproponował aktualizację wspólnej deklaracji w sprawie specjalnego partnerstwa między Ukrainą a Kanadą. – Biorąc pod uwagę bezprecedensowy charakter naszych stosunków dwustronnych, a także nowe wyzwania i priorytety zewnętrzne, proponuję poinstruować naszych ministrów spraw […]
%d bloggers like this: