W Turcji zatrzymano grupę uzbrojonych Rosjan pod zarzutem szpiegostwa

W Turcji zatrzymano sześć osób podejrzanych o szpiegostwo wojskowe i polityczne. Funkcjonariusze organów ścigania znaleźli w nich broń i rosyjskie paszporty.

Uzbrojeni Rosjanie zostali zatrzymani w Stambule i Antalii podczas udanej wspólnej operacji specjalnej tureckiej policji i wywiadu. 

Według tureckich sił bezpieczeństwa, zatrzymani przygotowywali zbrojny atak w Stambule i zbierali poufne informacje w celu „szpiegostwa politycznego lub wojskowego”.

Rosjanom skonfiskowano trzy pistolety, z których jeden posiadał tłumik i celownik laserowy oraz amunicję. Według opublikowanego zdjęcia przez tureckie służby podejrzani o szpiegostwo mieli rosyjskie paszporty.

Przypomnijmy, że 10 czerwca 2021 r. poinformowano o zatrzymaniu w Polsce szpiega rosyjskich służb specjalnych. Grozi mu do 10 lat więzienia.

18 czerwca naukowiec Ilnur N., obywatel Rosji, został zatrzymany w Niemczech. Jest podejrzany o pracę dla służb specjalnych Federacji Rosyjskiej.

Źródło: УП 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rosja oskarżyła pracowników ambasady USA o kradzież... plecaka. Zacharowa: Mają opuścić kraj

niedz. październik 10 , 2021
Pracownicy ambasady USA w Moskwie, podejrzani o kradzież plecaka, wybrali opcję opuszczenia terytorium Rosji – powiedziała rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa w programie „Sołowiow na żywo„. Kilka dni temu senatorzy USA obu partii domagali się od prezydenta Joe Bidena rozszerzenia liczebności personelu ambasady Stanów Zjednoczonych w Moskwie. Twierdzili, że jest […]