W tajnych więzieniach na Donbasie przetrzymywanych jest ponad 3,5 tys. Ukraińców

Według ukraińskich organów ścigania ponad 3,5 tys. Ukraińców przebywa w tajnych więzieniach na okupowanym terytorium Donbasu. Poinformowała o tym wiceminister spraw zagranicznych Emine Japarova, która napisała o tym na swojej stronie na Facebooku.

Podczas wydarzenia 47. sesji Rady Praw Człowieka ONZ Japarova poinformowała, że ​​według Prokuratury Generalnej na tymczasowo niekontrolowanym terytorium Ukrainy znajduje się około 160 tajnych więzień, w których nielegalnie przetrzymywanych jest ponad 3,5 tys. obywatele Ukrainy.

Emine Japarova wezwała też do wspólnych wysiłków na rzecz wyeliminowania wszystkich takich nielegalnych obiektów w Donbasie. W szczególności zażądała od Rosji zaprzestania utrudniania pracy regionalnych i międzynarodowych organizacji praw człowieka i wpuszczenia ich do więzień, zapewniając poufność komunikacji z zatrzymanymi.

Należy zauważyć, że wcześniej Zgromadzenie Parlamentarne Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie przyjęło rezolucję potępiającą rosyjską okupację terytoriów ukraińskich.

Źródło: ZAXID.net

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina planuje kupić lodołamacz za pięć milionów dolarów

pt. lipiec 9 , 2021
Na Ukrainie planowany jest zakup lodołamacza. Gabinet Ministrów zatwierdził już przydział środków na statek. Ukraina nie ma takiego statku od 2001 roku. Lodołamacze poprawią warunki do eksploracji oceanów świata, ustanowią nawigację antarktyczną i ułatwią dostarczanie towarów do stacji „Akademik Vernadsky” niezależnie od warunków pogodowych. Teraz Ukraina jest zmuszona do czarterowania […]