Makabryczne odkrycie w Rosji. Archeologowie odkopali masowy grób 3,5 tys. ofiar nazistów

W rosyjskiej miejscowości Salsk archeologowie odnaleźli szczątki ofiar ludobójstwa, którego dokonali naziści podczas II wojny światowej – podaje „Daily Mail”.

Archeolodzy odnaleźli w Salsku szczątki zabitych przez nazistów cywilów na podstawie dokumentów, które odtajniono z archiwów KGB z czasów sowieckich. Wykopaliska prowadzone są w kilku miejscach w Rosji – donosi „Daily Mail”.

Hitlerowcy dokonali tego mordu podczas bitwy o Kaukaz. Wśród zabitych przez nazistów wiele małych dzieci i niemowląt. Łącznie to około 3,5 tysiąca ofiar.

– Tutaj w latach 1942-43 naziści zabili 3,5 tys. cywilów. Wśród nich było wiele dzieci. Znaleziono i wywieziono 15 szczątków dzieci w wieku od jednego do dziesięciu lat. To jest straszne – poinformował „Daily Mail” prowadzący ekspedycję w Salsk ochotniczy oddział poszukiwawczy Mius-Front.

– Dla większości śmierć nastąpiła w wyniku ciosów w głowę butem lub pięścią. Być może głowy dzieci zostały roztrzaskane o wyschniętą glinę kamieniołomu. Nie spotkaliśmy się z czymś takim wcześniej – zaznaczają archeolodzy.

Źródło: „Daily Mail

Zdjęcie: Picryl.com / Zdjęcie ilustracyjne

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Łukaszenko prze w kierunku integracji Białorusi z Rosją. Padł termin

czw. wrz. 2 , 2021
Aleksander Łukaszenko poinformował w środę, że podczas spotkania z Władimirem Putinem 9 września zostaną zatwierdzone umowy integracyjne Białorusi i Rosji. – W najbliższym czasie zostaną nam dostarczone z Federacji Rosyjskiej dziesiątki samolotów, dziesiątki śmigłowców i najważniejsze elementy obrony powietrznej. Może nawet system rakietowy S-400 – oznajmił w środę Aleksander Łukaszenko. […]
Spotkanie Władimira Putina i Alaksandra Łukaszenki w Soczi 28 maja 2021