W Berlinie zmarł pracownik ambasady rosyjskiej

Pracownik ambasady rosyjskiej w Berlinie zmarł po wypadnięciu z okna. Niemieckie służby wywiadowcze uważają 35-letniego dyplomatę za nieoficjalnego oficera FSB.

Rosyjski dyplomata został znaleziony martwy w Niemczech. Niemiecka gazeta Der Spiegel informuje, że ciało sekretarza ambasady rosyjskiej znaleziono na chodniku przed budynkiem ambasady w Berlinie. Według poprzedniej wersji dyplomata wypadł przez okno.

„Według oficjalnej listy dyplomatycznej, 35-letni obywatel jest akredytowany w Berlinie od lata 2019 roku jako drugi sekretarz ambasady. Niemieckie służby bezpieczeństwa uznały go za nieoficjalnego pracownika wewnętrznego wywiadu FSB Rosji” – powiedziali w Der Spiegel.

Według gazety mężczyzna spadł z najwyższego piętra w rejonie Mitte. Funkcjonariusze organów ścigania powiedzieli dziennikarzom, że okoliczności prawdopodobnego upadku i przyczyna śmierci są nieznane.

Ponieważ ofiara miała status dyplomatyczny, prokurator nie mógł przeprowadzić śledztwa w sprawie śmierci. Ambasada rosyjska również nie zgodziła się na autopsję.

Ciało dyplomaty zostało dostarczone do Rosji. Ambasada rosyjska odmówiła skomentowania tego, co się stało.

Przypomnijmy, wcześniej w Kijowie w letniej rezydencji znaleziono martwego dyplomatę. Według wstępnych danych mężczyzna zmarł po upadku ze schodów we własnym domu.

Źródło: УП

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ukraina przeprowadza rozmowy z Rumunią w sprawie oficjalnego poparcia dla członkostwa w UE

pt. lis 5 , 2021
Ukraina i Rumunia negocjują podpisanie dokumentu uznającego europejską perspektywę Ukrainy. Podczas wizyty w Rumunii zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Ukrainy Ihor Żowkwa rozmawiał z sekretarzem stanu MSZ Rumunii Denutzem Neculescu o euroatlantyckich perspektywach Ukrainy i rozwoju stosunków między krajami. Podczas spotkania dyplomaci zwrócili dużą uwagę na rozwój sytuacji bezpieczeństwa na wschodniej […]