W wyniku przestępstw w Rosji w 2021 roku zginęło 20 tys. osób!

W Rosji od stycznia do października br. w wyniku przestępstw zginęło około 20 tys. osób. 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji podało zatrważające dane dotyczące stanu przestępczości, z którymi zapoznała się agencja TASS.

Wynika z nich, że tylko w ciągu ostatnich 10 miesięcy od stycznia do października 2021 roku w „wyniku kryminalnych ingerencji” zginęło 19,8 tys. osób, a poważnie ucierpiało 27,5 tys.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych cztery na pięć przestępstw zarejestrowanych jest w miastach, osiedlach typu miejskiego (łącznie 1,4 mln), prawie jedna piąta na wsi, gdzie zarejestrowano 318,5 tys. takich przypadków, czyli o 4,8 proc. mniej niż w tym samym okresie w 2020 roku.

Łącznie w Rosji przez dziesięć miesięcy zarejestrowano ponad 1,7 miliona przestępstw, czyli o 1,9 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. 

Wzrost zarejestrowanych przestępstw odnotowano w 29 regionach Federacji Rosyjskiej, a spadek w 56.

Zdjęcie: Commons.wikimedia.org / Dickelbers / CC-BY-SA-3.0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Polski premier wyraził gotowość zamknięcia granicy z Białorusią

niedz. lis 21 , 2021
Szef polskiego rządu na spotkaniu z premier Estonii poinformował, że Polska jest gotowa na zamknięcie granicy z Białorusią. Polska rozważa możliwość nałożenia na Białoruś poważnych sankcji, w tym zamknięcia przejść granicznych, tranzytowych i handlowych. Taką informację w niedzielę podał premier Polski Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej z szefową estońskiego rządu […]