Amerykanie ostrzegają: Rosja może planować inwazję na Ukrainę

1

Waszyngton uważnie śledzi sytuację wzdłuż granic… Ukrainy. Od kilkunastu dni gromadzą się tam siły rosyjskie. Niektórzy eksperci uważają, że ma to związek z planowaną akcją zbrojną.

Analitycy rządu USA dysponują nieznanymi jeszcze w Europie danymi dotyczącymi sytuacji na granicy Rosji z Ukrainą – podaje Bloomberg.

Wynika z nich, tak przynajmniej ujawniają nieoficjalnie niektórzy z ekspertów, że gromadzą się tam znaczne siły rosyjskiego wojska, a operacja ta może mieć związek z planowaną akcją militarną.

Przedstawiciel Białego Domu powiedział w czwartek wieczorem, że USA konsultują się z sojusznikami w sprawie tych przygotowań.

Rosja oczywiście zaprzecza, jakoby planowała jakikolwiek akt agresji wobec swojego sąsiada. Podkreśla jednak, że do USA prowokują ją swoimi działaniami na Morzu Czarnym.

„Ostatni ruch rosyjskich wojsk i czołgów w kierunku Ukrainy skłonił dyrektora CIA Billa Burnsa w tym miesiącu do wizyty w Moskwie” – podaje amerykański dziennik.

Czytaj także: Rosja kończy „ćwiczenia” na granicy z Ukrainą

Źródło: Bloomberg

Zdjęcie: Zrzut ekranu z YouTube.com / The Sun

One thought on “Amerykanie ostrzegają: Rosja może planować inwazję na Ukrainę

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Dwie białoruskie narracje: dialog i przygotowania do wojny

niedz. lis 14 , 2021
W białoruskich i częściowo rosyjskich mediach buduje się obecnie dwie narracje dotyczące kryzysu migracyjnego. Jedną z wezwaniem do rozmów i drugą mówiącą o tym, że NATO szykuje się do wojny. Narrację o dialogu stosuje się przede wszystkim na użytek zewnętrzny. O potrzebie rozpoczęcia negocjacji mówił niedawno minister spraw zagranicznych Uładzimir […]
%d bloggers like this: