USA odrzuciły propozycję Putina. Nie będzie rozmowy prezydentów

1

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji poinformowało, że USA odrzuciły propozycję „debaty online” między prezydentami Joe Bidenem i Władimirem Putinem. Wideokonferencja prezydentów nie odbędzie się „wyłącznie przez Stany Zjednoczone”.

Propozycja padła ze strony Władimira Putina w zeszłym tygodniu. Putin polecił rosyjskiej dyplomacji zaproponować spotkanie stronie amerykańskiej 19 lub 22 marca. Na stronie MSZ Rosji pojawiło się oświadczenie w tej sprawie.

Czytaj również: ,,Kto kogo przezywa, ten sam się tak nazywa”. Biden grozi Rosji, Putin odpowiada

Z żalem stwierdzamy, że strona amerykańska nie poparła propozycji prezydenta Rosji Władimira Putina, aby odbyć rozmowę z prezydentem USA George’em Bidenem 19 lub 22 marca br. w formie otwartej wideokonferencji w celu omówienia narastających problemów bilateralnych, a także tematyki stabilności strategicznej.

Zmarnowano kolejną okazję, aby znaleźć wyjście z impasu, który powstał z winy Waszyngtonu w stosunkach rosyjsko-amerykańskich.

Odpowiedzialność za to spoczywa wyłącznie na Stanach Zjednoczonych.

Komunikat MSZ Rosji (https://www.mid.ru/ru/press_service/spokesman/official_statement/-/asset_publisher/t2GCdmD8RNIr/content/id/4647223)

Jak niedawno informował portal RBC, Joe Biden stwierdził, że spotka się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem „we właściwym czasie”. Konkretna data jednak nie padła.

Dotychczas prezydenci rozmawiali ze sobą jedynie telefonicznie, kilka dni po inauguracji Bidena na stanowisko prezydenta USA.

Źródło: MSZ Rosji

One thought on “USA odrzuciły propozycję Putina. Nie będzie rozmowy prezydentów

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Czy Putin jest "zabójcą"? Szef NATO musiał udzielić odpowiedzi na trudne pytanie

pon. marzec 22 , 2021
W poniedziałek 22 marca na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg musiał udzielić odpowiedzi na dość trudne pytanie. Jak podaje portal Swissinfo.ch jeden z dziennikarzy zapytał szefa NATO, czy podobnie jak Joe Biden uważa prezydenta Rosji Władimira Putina za „zabójcę”. Polityk znalazł się w kropce, ale mimo to udzielił […]