Ukraiński rząd przeznaczył 25 mln hrywien na reklamę szczepień

Gabinet Ministrów przeznaczył 25 mln hrywien (ok. 3 797 500 zł) na reklamę w telewizji szczepień przeciw COVID-19. 

Ukraiński rząd przyjął rezolucję o konieczności przeznaczenia z budżetu 25 mln hrywien na wzmocnienie kampanii informacyjnej na temat szczepień przeciwko COVID-19 w telewizji. Pieniądze trafią do odpowiedniego departamentu – Ministerstwa Kultury i Polityki Informacyjnej. Ministerstwo Zdrowia będzie koordynować sam rozwój treści. Poinformował o tym minister zdrowia Wiktor Laszko po posiedzeniu Rady Ministrów.

Minister zdrowia również wyjaśnił, że reklama w ramach kwoty społecznej to za mało, by informować Ukraińców.

„Dlatego dzisiaj inwestujemy w reklamę, aby po raz kolejny wyjaśnić i przekonać Ukraińców do ochrony przed koronawirusem właśnie poprzez szczepienia” – wypowiada się Wiktor Laszko.

Zaznacza się, że kampania będzie miała na celu informowanie opinii publicznej o znaczeniu szczepień, lokalizacji punktów szczepień, innowacjach w prawodawstwie.

Według Ministerstwa Zdrowia od marca do sierpnia 2021 r. w telewizji pojawiło się 6 filmów z informacją o szczepieniu przeciwko COVID-19 w ramach kwoty społecznej i partnerstwa. Według Nielsen Ukraine w tym czasie tematyka szczepień objęła 19,3 mln, czyli 71% widowni telewizyjnej Ukraińców w wieku powyżej 18 lat.

Do 6 października 7,3 mln osób zostało zaszczepionych przeciwko Covid-19 na Ukrainie. 5,9 miliona ludzi jest w pełni zaszczepionych.

Źródło: kmu.gov.ua

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Serbia i Rosja negocjują nowy długoterminowy kontrakt gazowy

czw. październik 7 , 2021
Wzrost cen gazu w Europie nie dotknie Serbii, państwowa spółka Serbiagas omawia nową długoterminową umowę z rosyjskim Gazpromem. O negocjacjach nad długoterminowym kontraktem gazowym między krajami poinformował serbski minister ds. innowacji i rozwoju technologicznego Nenad Popović. „Trwają negocjacje w sprawie nowego długoterminowego kontraktu między Gazpromem a Serbigazem” – powiedział Nenad […]