Ukraińska odpowiedź na Maneskin

Ukraiński piosenkarz Konstantin Bocharov (Melovin) oficjalnie ogłosił coming out 5 lipca 2021 roku, kiedy występował na scenie festiwalu Atlas Weekend w Kijowie. 

Jeszcze w zeszłym tygodniu na organizowanym przez Polsat festiwalu w Sopocie lider zespołu Maneskin, tegorocznego zwycięzcy konkursu Eurowizji, Damiano David podczas występu na scenie pocałował swojego kolegę, po czym wygłosił apel o nadziei na wolność i równość. 

Ten „challenge” przejął ukraiński piosenkarz Melovin, który podczas występu na scenie festiwalu Atlas Weekend zademonstrował swoją biseksualność całując najpierw koleżankę, a następnie kolegę ze sceny.  Po czym podniósł flagę LGBT.

Wydarzenie to wywołało pewien konflikt, gdyż  artysta stwierdza, że program telewizyjny M1, który transmituje wydarzenie, wyciął moment samego coming outu z transmisji i nie wrzucił go na YouTube. 

Piosenkarz skomentował to słowami: „Czy walka o nasze prawa i wolności powinna być cenzurowana? Jeśli nie, to z pewnością popieram. A jeśli tak, to nie jestem pewien, czy chcę istnieć w przyszłości takiej Ukrainy”

W komentarzach na Instagramie, gdzie wrzucił filmik, artystę poparły inne gwiazdy i fani.

Sam program telewizyjny usprawiedliwia się, że nie pokazał coming outu Melovina podczas transmisji festiwalu, ponieważ nie wiedziano o takich planach artysty podczas zatwierdzania planu koncertu i transmisji telewizyjnej.

Atlas Weekend nie skomentował jeszcze publicznie sytuacji.

Źródło: hromadske.ua

One thought on “Ukraińska odpowiedź na Maneskin

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

W Rosji zanotowano najwyższy poziom inflacji od niemal 5 lat

śr. lipiec 7 , 2021
Inflacja w czerwcu w Rosji sięgnęła 6,5%. To najwyższy poziom od prawie 5 lat. Ostatnio zanotowano go w sierpniu 2016 roku. Rosja zmaga się z rosnącą inflacją, która z kolei przekłada się na podwyżki cen towarów w sklepach. Produkty spożywcze w czerwcu zdrożały o 7,9% w ujęciu rocznym, pozostałe produkty […]