Ukraina od stycznia nie wpuści statków towarowych z Rosji

Wszedł w życie zakaz wstępu statków towarowych Federacji Rosyjskiej na wewnętrzne wody Ukrainy. 

W grudniu Ukraina przyjęła nowelizację ustawy o ruchu śródlądowym, w którym zawarto zakaz wstępu wrogich statków towarowych na terytorium jej kraju. Za takie statki uważane są wszystkie z rosyjską banderą.

W dokumencie zauważono, że „transporty w rejsach przybrzeżnych między portami rzecznymi (…)w celu wykonywania operacji ładunkowych na śródlądowych drogach wodnych Ukrainy (…) mogą być wykonywane przez statki ukraińskie lub statki zagraniczne, których armatorzy prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną na terytorium Ukrainy, z wyjątkiem statków pływających pod banderą państwa-agresora, statków będących własnością (…) obywateli państwa uznanego przez Ukrainę za państwo-agresora lub państwo okupujące”.

Ustawa reguluje również stosunki w zakresie żeglugi na śródlądowych drogach wodnych Ukrainy, normalizuje kwestie mienia zatopionego na śródlądowych drogach wodnych, odpowiedzialność armatorów za naruszenie przepisów o żegludze śródlądowej.

Wewnętrzne drogi wodne rzeczne Ukrainy obejmują takie rzeki jak Dniestr, Dunaj, Dniepr i wiele innych.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Pixinio.com

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Biden rozmawiał z Zełenskim o sytuacji na wschodzie Ukrainy

pon. sty 3 , 2022
Prezydent USA rozmawiał ze swoim ukraińskim odpowiednikiem zapewniając, że USA i jego sojusznicy zdecydowanie odpowiedzą w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę. Według informacji podanej przez Biały Dom prezydent Joe Biden jasno zapewnił Zełenskiego o „zdecydowanej” odpowiedzi USA, sojuszników i partnerów, w przypadku rosyjskiej inwazji. Czytaj również: Stany Zjednoczone dadzą Ukrainie […]
Wołodymyr Zełeński rozmawiał z Joe Bidenem o rosyjskiej inwazji na Ukrainę