Ukraina ponownie zwróciła się o pomoc w zakresie energii elektrycznej

Ukraina ponownie zwróciła się o pomoc doraźną do słowackiego systemu elektroenergetycznego w wysokości 100 MW.

Ukrenergo wyjaśnił, że przyczyną tego było awaryjne wyłączenie bloków Bursztyn TPP DTEK.

„Dzisiaj, 11 listopada, od godziny 16:00, centrum kontroli NEC” Ukrenergo „w celu zapewnienia bezpieczeństwa operacyjnego i uniknięcia odłączenia odbiorców wyspy Bursztyn TPP uruchomiło pomoc awaryjną ze słowackiego systemu elektroenergetycznego o mocy 100 MW” – poinformowała o tym na Facebooku służba prasowa operatora Państwowej Spółki Ukrenergo.

To drugi przypadek pomocy ze Słowacji od początku listopada i dziewiąty w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Odnotowuje się, że prośba o pomoc doraźną została wysłana w związku z wyłączeniem dwóch jednostek TPP Bursztyn. W szczególności zawieszenie miało miejsce w kotłach o godzinie 04:14 bloku nr 9 oraz o 08:24 bloku nr 4.

„W efekcie od godziny 13:00 w naprawie awaryjnej znajdowały się jednocześnie 4 jednostki Bursztyn TPP, a kolejne 3 były w remoncie. W sumie pracuje tylko 5 jednostek Bursztyn TPP” – dodał serwis prasowy.

Tym samym od godziny 18:00 w Ukrenergo zadeklarowano zakończenie uruchomienia pomocy doraźnej na „Wyspie Bursztyńskiej TPP”.

Przypomnijmy, że 2 listopada Ukraina zwróciła się o pomoc doraźną z systemu elektroenergetycznego Białorusi w wysokości 500 MW oraz ze Słowacji przez wyspę energetyczną Bursztyn w wysokości 100 MW.

Źródło:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białoruś może użyć „migrantów” jako broni przeciwko Ukrainie

pt. lis 12 , 2021
Białoruś może użyć nielegalnych migrantów jako broni w kierunku granicy z Ukrainą. Zadeklarował to w komentarzu UE rzecznik Państwowej Służby Granicznej Andrij Demczenko. Według niego, dziś sytuacja na granicy Ukrainy z Białorusią jest spokojna i kontrolowana, wzmacnianie bezpieczeństwa jest realizowane na wypadek, gdyby sąsiedni kraj chciał zrealizować scenariusz, który jest […]