Ukraina planuje zbudować dużą flotę do 2035 roku

2

Do 2035 r. planowane jest wdrożenie dużego programu budowy marynarki wojennej. O tym powiedział prezydent Wołodymyr Zełenski w rozmowie z ukraińskimi dziennikarzami z Krymu.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski poinformował, że władze pracują nad rozwiązaniem kwestii odblokowania wybrzeży Morza Czarnego i Azowskiego. Ukraina planuje zbudować dużą flotę do 2035 roku.

Czytaj również: Ukraina i Gruzja przeprowadziły wspólne ćwiczenia na Morzu Czarnym

Zełenski podkreślił, że Ukraina planuje stworzenie infrastruktury do budowy floty i baz morskich. Najpierw należy wybudować bazę w Berdiańsku. 

„Chodzi o to, by wesprzeć ten projekt z Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Na pewno otrzymaliśmy pełne wsparcie ze strony Wielkiej Brytanii” – powiedział Zełenski, dodając, że o rozwoju floty ukraińskiej będzie rozmawiał również podczas spotkania z Prezydent USA Joe Bidenem.

Według Zełenskiego Ukraina zwiększa obecność floty sojuszniczej z krajów NATO na Morzu Czarnym i Azowskim. Zaznaczył, że odblokowanie wybrzeży Morza Czarnego i Azowskiego jest częścią deokupacji Krymu.

Wcześniej informowano, że Wielka Brytania przekaże dwa okręty ukraińskiej marynarce wojennej.

Źródło: president.gov.ua

2 thoughts on “Ukraina planuje zbudować dużą flotę do 2035 roku

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Spotkanie Zełenskiego z Bidenem odbędzie się 31 sierpnia

czw. sie 19 , 2021
Spotkanie prezydentów USA i Ukrainy Joe Bidena i Wołodymyra Zełenskiego odbędzie się 31 sierpnia w Waszyngtonie. O tym poinformował Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba. Plan wizyty obejmie szereg ważnych wydarzeń w Waszyngtonie i Kalifornii. Są to dwa podstawowe punkty wizyty Prezydenta. Do tej pory żaden z prezydentów Ukrainy nie […]