Ukraina otrzyma transzę MFW do końca roku – Denis Szmygal

Strona ukraińska i przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) finalizują memorandum w sprawie kontynuacji obecnego programu stand-by.

Powiedział o tym Premier Ukrainy Denis Szmygal na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Kijowie.

„Dosłownie dziś lub jutro kończymy pracę z Międzynarodowym Funduszem Walutowym nad przygotowaniem memorandum w sprawie kontynuacji naszego programu” – powiedział premier.

Według Szmygala po rozmowach sprawa transzy dla Ukrainy powinna zostać rozstrzygnięta pozytywnie, ale nie wymienił warunków otrzymania pieniędzy.

„Ocena MFW i Banku Światowego zostanie wydana, gdy otrzymamy transze. I zapewniam, że w najbliższym czasie, będzie to w tym roku” – oświadczył Denis szmygal.

Według premiera Ukraina wypełniła wszystkie swoje zobowiązania wobec MFW. W tym celu przyjęto przepisy dotyczące ładu korporacyjnego, reformy sądownictwa i antykorupcyjnej oraz rozpoczęto prywatyzację.

Jak powiedział 14 września premier Denis Szmygal, Ukraina oczekuje, że kolejna transza programu o wartości 750 milionów dolarów z Międzynarodowym Funduszem Walutowym nadejdzie pod koniec listopada lub na początku grudnia.

Przypomnijmy, że 9 czerwca 2020 r. MFW zatwierdził 18-miesięczny program stand-by dla Ukrainy o wartości około 5 mld USD z natychmiastowym zapewnieniem 2,1 mld USD w pierwszej transzy.

Źródło: ТСН

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski o relacjach z Izraelem

czw. październik 7 , 2021
We wtorek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski gościł w Kijowie prezydenta Izraela Icchaka Herzoga. – Izrael jest naszym wielkim przyjacielem i partnerem na Bliskim Wschodzie, zarówno pod względem politycznym i bezpieczeństwa, jak i pod względem handlowym, gospodarczym i humanitarnym. Jednocześnie uważam, że potencjał naszej współpracy dwustronnej nie został wyczerpany. A wejście w życie […]