Ukraina i NATO podpisali zaktualizowane memorandum w sprawie prac nad projektami technologicznymi

17 stycznia 2022 r. Agencja NATO ds. Komunikacji i Informacji (NCI) i Ukraina podpisali zaktualizowany Memorandum, aby kontynuować współpracę nad projektami technologicznymi.

„Na mocy odnowionej umowy pogłębimy naszą współpracę z Ukrainą, aby wesprzeć ich w modernizacji ich usług informatycznych i komunikacyjnych, jednocześnie identyfikując obszary, w których ich personel może wymagać szkolenia. Nasi eksperci są gotowi kontynuować to ważne partnerstwo” – powiedział główny kierownik NCI Ludwig Decamps.

„Podpisane dziś Memorandum stanowi kontynuację naszej współpracy, rozpoczętej w 2015 roku. Przy wsparciu NATO planujemy dalsze wdrażanie nowoczesnych technologii i usług informatycznych w systemie zarządzania Siłami Zbrojnymi Ukrainy” – powiedziała Natalia Halibarenko, szefowa Misji Ukrainy przy NATO.

Projekty obejmują próbę dostarczenia na Ukrainę w grudniu 2018 r. bezpiecznego sprzętu komunikacyjnego, który nadal jest w użyciu.

W ramach tej umowy opracowano regionalny program bezpieczeństwa przestrzeni powietrznej NATO-Ukraina, aby zapewnić wczesne ostrzeganie i koordynację zagrożeń przestrzeni powietrznej.

Program obejmuje zintegrowany system telefonii IP i oferuje operatorom narzędzia ułatwiające im wzajemną interakcję, takie jak czat, geografia i przydzielanie tras.

Praca z Ukrainą obejmuje również inicjatywę dzielenia się wiedzą w zakresie: kierownictwa, komunikacji, komputerów.

Inicjatywa dzielenia się wiedzą obejmuje szkolenia, warsztaty i ekspertyzy merytoryczne, aby wspierać Ukrainę w modernizacji jej zdolności obronnych.

Źródło: NATO 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

W Polsce ogłoszono spotkanie Dudy z Zełenskim

pon. sty 17 , 2022
Rozmowy prezydentów obu krajów odbędą się w ramach konsultacji, które toczą się w związku z możliwą inwazją Rosji na Ukrainę. „Przed nami tydzień, podczas którego odbędą się również liczne konsultacje, głównie sojusznicze. Nasz prezydent spotka się z prezydentem Ukrainy” – powiedział Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego RP. Zaznaczył, że […]
%d bloggers like this: