Ukraina i Brazylia dążą do zintensyfikowania dialogu międzyparlamentarnego

Przewodniczący Rady Najwyższej Ukrainy Dmytro Razumkow wezwał do wzmocnienia współpracy międzyparlamentarnej Ukrainy i Brazylii. Podkreślił to podczas spotkania z członkiem Izby Deputowanych Kongresu Narodowego Brazylii Eduardo Bolsonaro.

Zaznaczyć warto, że w tym roku mija 130. rocznica rozpoczęcia imigracji ukraińskiej do Brazylii. Przewodniczący Rady Najwyższej podziękował Brazylii za wsparcie suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy. 

Podczas spotkania strony omówiły także stosunki handlowe i gospodarcze. Marszałek ukraińskiego parlamentu zwrócił uwagę na pozytywną dynamikę w tym obszarze. 

Zdaniem Przewodniczącego Rady Najwyższej, kolejnym ważnym obszarem rozwoju stosunków między Ukrainą a Brazylią jest kierunek obrony i bezpieczeństwa. Dmitrij Razumkow wyraził nadzieję, że w przyszłości pojawią się wzajemnie korzystne kontrakty między Ukrainą a Brazylią w tej dziedzinie.

Źródło: oficjalna strona Rady Najwyższej Ukrainy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rewizja i blokada kolejnego niezależnego portalu w Białorusi

czw. lip 8 , 2021
Ministerstwo Informacji Białorusi zablokowało portal „Nasza Niwa” – podaje agencja Interfax. Ponadto służby wkroczyły do mieszkań pracowników portalu, w tym do domu redaktora naczelnego. Z częścią pracowników „NN” nie ma kontaktu. Rewizje służb Białorusi trwają w redakcji, księgowości oraz w mieszkaniu redaktora naczelnego „Naszej Niwy”, Jahora Marcinowicza. Nie ma kontaktu […]