Ukraina dostała 2 mln szczepionek Moderny z USA

W niedzielę 18 lipca Ukraina otrzymała od rządu USA 2 040 040 dawek szczepionki przeciwko koronawirusowi Moderna w ramach globalnej inicjatywy COVAX.

Dostawa z preparatem firmy Moderna dostarczona została na lotnisko Boryspol przez Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) – podaje na Facebooku Ministerstwo Zdrowia Ukrainy.

Co więcej, za przechowywanie i logistykę szczepionek mRNA (Moderna jest właśnie takim typem szczepionki) pozyskiwanych w ramach COVAX na Ukrainie odpowiadać będzie Amerykańska Agencja Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

„Szczepionka z tej dostawy przeznaczona jest do szczepień zorganizowanych zespołów i grup zawodowych z poprzednich etapów szczepień” – podaje resort zdrowia.

Przypomnijmy, że na początku czerwca Stany Zjednoczone ogłosiły, że dostarczą Ukrainie szczepionki przeciwko koronawirusowi. W sumie do końca lipca do kraju ma trafić ponad 8 mln dawek szczepionek.

Od początku kampanii szczepień w Ukrainie zaszczepiono dopiero 2 638 941 osób.

Zdjęcie: Flickr.com / Marco Verch Professional Photographer

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

MSW Rosji chce ekspresowych testów weryfikujących trzeźwość kierowców

niedz. Lip 18 , 2021
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji pracuje nad kwestią wprowadzenia ekspresowych testów, które będą identyfikować pijanych kierowców na drogach – podaje agencja TASS. „Obecnie w ramach realizacji projektu federalnego 'Bezpieczeństwo ruchu' projektu krajowego 'Bezpieczne drogi wysokiej jakości' opracowywana jest kwestia stosowania środków wskazujących opary alkoholu, tzw. testów ekspresowych” – poinformowało TASS biuro […]