Białoruś ukarana dotkliwymi sankcjami za uziemienie Ryanaira i aresztowanie Pratasiewicza

1

W poniedziałek odbył się w Brukseli szczyt Unii Europejskiej, na którym pojawili się wszyscy przywódcy wspólnoty. Razem zdecydowali, że reżim Aleksandra Łukaszenki musi zostać ukarany sankcjami za zuchwałe uziemienie samolotu linii Ryanair w Mińsku i aresztowanie opozycjonisty Ramana Pratasiewicza.

Przywódcy UE na szczycie w Brukseli zdecydowali o nałożeniu kolejnych sankcji na przedstawicieli reżimu białoruskiego. Potępili zmuszenie przez Białoruś do lądowania samolotu Ryanair w Mińsku oraz zatrzymanie przez białoruskie władze dziennikarza Ramana Pratasiewicza.

Przywódcy unijni zdecydowali o nałożeniu zakazu przelotów przez przestrzeń powietrzną UE dla białoruskich linii lotniczych i uniemożliwieniu im dostępu do portów lotniczych UE. Zaapelowali też do przewoźników lotniczych mających siedzibę w UE o unikanie przelotów nad Białorusią.

Wezwali także Organizację Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) do pilnego zbadania sprawy zmuszenia do lądowania samolotu Ryanair w Mińsku.

„Porwanie. Powietrzne piractwo. Granie w ruletkę z życiem niewinnych cywilów. Wystarczy. Pratasiewicz i Sapega muszą być uwolnieni” – napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel.

Zdjęcie: Twitter.com / Charles Michel

One thought on “Białoruś ukarana dotkliwymi sankcjami za uziemienie Ryanaira i aresztowanie Pratasiewicza

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Białorusini udostępnili transkrypcję rozmowy kontrolerów z Ryanairem lecącym do Wilna

wt. maj 25 , 2021
Władze Białorusi opublikowały transkrypcję rozmowy, którą w niedzielę prowadziła kontrola lotów z mińskiego lotniska z pilotami Ryanaira lecącego z Aten do Wilna. Przypomnijmy, że w niedzielę białoruska kontrola lotów poinformowała pilotów przelatującego nad Białorusią samolotu Ryanair lecącego z Aten do Wilna, że na pokładzie ich maszyny jest bomba. Zarekomendowano im, […]