Twórcy Sputnika V stworzą szczepionkę ze szczepu Delty i Omikrona

Naukowcy z Centrum N.F. Gamalei chcą stworzyć szczepionkę przeciwko koronawirusowi opartej na kilku szczepach wirusa jednocześnie, na przykład Delta i Omikron. 

– Rozważa się i omawia [opcję] stworzenia takiego wielowartościowego Sputnika, w którym będzie zarówno szczep Delta, jak i Omikron, lub Wuhan i Omikron. Możliwe jest stworzenie takiej bardziej złożonej szczepionki – powiedział na antenie kanału Rossiya-1 wicedyrektor Centrum N.F. Gamalei Denis Logunov.

Jak wyjaśnił Logunov, część preparatu na bazie szczepu Wuhan lub Delta będzie w stanie chronić przed zakażeniem nowymi wariantami wirusa, a druga część, oparta na Omikronie, będzie chronić przed zakażeniem wariantami koronawirusa, które już zmutowały od Omikrona.

Mówiąc o dalszym rozwoju sytuacji epidemicznej, naukowiec zauważył, że wraz z nadejściem Omikrona liczba przypadków koronawirusa w Rosji będzie się zwiększać. 

– Dopóki nie mamy fali omikronowej, jest za wcześnie na odpoczynek – powiedział Logunov.

– Ideą zaszczepienia populacji przeciwko koronawirusowi jest ratowanie życia, gdy ludzie mogą zachorować i umrzeć. Prędzej czy później dojdziemy do sytuacji, w której warstwa odpornościowa zadziała i zmniejszy się śmiertelność – podsumował naukowiec.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Marco Verch Professional 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Sprawa Poroszenki: aresztowanie albo 1 miliard hrywien

pon. sty 17 , 2022
W kijowskim sądzie nadal trwa wybór środka powściągliwości dla piątego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki. Prokuratura zwróciła się do sądu o aresztowanie Poroszenki z możliwością kaucji w wysokości 1 mld hrywien. Z kolei jego adwokaci proszą, aby w ogóle nie nakładać na niego środków zapobiegawczych. Prokuratorzy uzasadnili potrzebę takiego środka zapobiegawczego […]
%d bloggers like this: