Szef brytyjskiego wywiadu wojskowego ostrzega przed groźbą szpiegostwa z Rosji i Chin

Szef brytyjskiego wywiadu wojskowego ostrzegł opinię publiczną przed groźbą szpiegostwa ze strony Rosji i Chin. Zawiadamiając, że zagraniczni szpiedzy pragną kraść technologie, siać niezgodę i atakować infrastrukturę.

Dyrektor Generalny Służby Bezpieczeństwa  Ken McCallum powiedział, że brytyjski wywiad odkrył 10 000 zamaskowanych prób manipulowania obywatelami Brytanii dokonywanymi przez zagranicznych szpiegów.

„Z biegiem czasu musimy zbudować taką samą świadomość społeczną i odporność na zagrożenia państwa, jakie przez lata stwarzaliśmy terroryzmowi” – ​​powiedział.

Brytyjskie służby wywiadowcze twierdzą, że Chiny i Rosja próbowały wykraść poufne dane handlowe i własność intelektualną, a także ingerować w politykę i siać dezinformację.

Pekin i Moskwa twierdzą, że Zachód paranoicznie odnosi się do spisków. Zarówno Rosja, jak i Chiny zaprzeczają ingerencji za granicą, próbom kradzieży technologii, przeprowadzaniu cyberataków czy sianiu niezgody.

McCallum powiedział, że cały kraj powinien uważać na groźbę zagranicznego szpiegostwa.

Źródło: eurointegration

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Dwaj żołnierze Ukrainy ranni w Donbasie

śr. lipiec 14 , 2021
Żołnierze Ukrainy odnotowali w środę 10 incydentów naruszających zawieszenie broni w Donbasie. Rebelianci w wyniku ostrzału ranili dwóch Ukraińców. Niedaleko Ługańska separatyści dwukrotnie ostrzeliwali pozycje ukraińskie z moździerzy kalibru 120, karabinów maszynowych dużego kalibru i broni strzeleckiej. Z kolei w pobliżu wioski Sands wróg otworzył ogień z automatycznych granatników maszynowych […]