Rusza Euro 2020! Superkomputer sprawdził, jak poradzą sobie Rosja i Ukraina

Dziennikarze brytyjskiego portalu sportowego napisali algorytm, dzięki któremu stworzyli symulację przebiegu Euro 2020. Sprawdziliśmy, jak poradziła sobie Rosja, a jak Ukraina.

Portal TALKSport stworzył algorytm, który nazwano „superkomputer”. Pomógł on sprawdzić dziennikarzom, jak mogą potoczyć się losy poszczególnych drużyn piłkarskich na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej Euro 2020.

Według symulacji puchar trafi w ręce Francuzów, którzy po dogrywce pokonają w finale Niemców. A jak pójdzie Rosji i Ukrainie?

Rosja awansuje wraz z Danią i Belgią z grupy B, ale na tym zakończy rozgrywki, bo w 1/8 finału trafi na Hiszpanię, przegra 3:1 i odpadnie z dalszych rozgrywek.

Podobnie jak Ukraina, która wraz Holandią i Austrią wyjdzie z grupy C, ale w 1/8 finału polegnie w starciu z Włochami 2:1.

Mecz otwarcia Euro 2020 Turcja Włochy już w piątek, 11 czerwca o godzinie 21:00.

Źródło: TALKSport

Zdjęcie: Flickr.com / Marco Verch Professional

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski rozmawiał z Trudeau przed szczytem G7 i NATO

pt. czerwiec 11 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozmawiał telefonicznie z premierem Kanady Justinem Trudeau. Obaj dyskutowali na temat kluczowych kwestii związanych z agendą szczytów G7 i NATO. Jak podaje oficjalna strona prezydenta Ukrainy, Wołodymyr Zełenski poinformował Justina Trudeau o sytuacji bezpieczeństwa na wschodzie i w pobliżu granic Ukrainy. Podkreślił, że do tej pory tylko […]