Stany Zjednoczone mogą rozmieścić bazę wojskową na Ukrainie

1

USA wycofują się z kolejnych zakątków świata, ale nie wykluczają, że mogliby stworzyć bazę wojskową na Ukrainie.

Były przedstawiciel Departamentu Stanu USA Kurt Walker uważa, że ​​Stany Zjednoczone nie chcą wydawać pieniędzy na amerykańskie bazy wojskowe w innych krajach. Ale na propozycje Ukrainy stworzenia jednostki szkoleniowej na jej terenie mogliby się zgodzić. 

Czytaj również: „Ukraina zostanie członkiem NATO”

„Jesteśmy w trakcie wycofywania wojsk amerykańskich z Afganistanu, Syrii, Iraku i innych krajów. Nie wydaje mi się, żeby teraz chcieliśmy wydawać więcej pieniędzy na amerykańskie bazy wojskowe w innych częściach świata. Jednocześnie nie ma powodu, dla którego nie moglibyśmy tego zrobić, gdyby rząd ukraiński zaprosił Stany Zjednoczone, a Stany Zjednoczone były gotowe. Moglibyśmy łatwo zlokalizować bazę szkoleniową na Ukrainie, gdybyśmy też chcieli” – powiedział Kurt Walker.

Należy zauważyć, że podczas wyjazdu roboczego do Stanów Zjednoczonych ukraiński wicepremier, minister ds. reintegracji czasowo okupowanych terytoriów Oleksiy Reznikov wezwał do ochrony Ukrainy przed rosyjską bronią jądrową na Krymie.

Obecnie na Ukrainie na stałe przebywa 160 amerykańskich żołnierzy.

Źródło: espresso.tv 

One thought on “Stany Zjednoczone mogą rozmieścić bazę wojskową na Ukrainie

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski liczy na dostawy broni z Niemiec

pon. sierpień 23 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski oświadczył, że Ukraina nadal liczy na dostawy broni z Niemiec. O tym poinformował podczas konferencji prasowej po niedzielnym spotkaniu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Kijowie. „Zwróciliśmy się do niemieckiego rządu o dostawy broni i w taki czy inny sposób odmówiono nam, dlatego ja bardzo chciałbym […]