Stany Zjednoczone chcą zapewnić Ukrainie do 60 mln dolarów pomocy wojskowej

1

Stany Zjednoczone zapewnią Ukrainie do 60 mln dolarów pomocy wojskowej. W skład nowej amerykańskiej partii pomocy wojskowej dla Ukrainy będzie wchodził Javelin (przeciwpancerny system rakietowy).

Uzgodniony pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości 60 mln USD obejmuje dostawę przeciwpancernych systemów rakietowych Javelin dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

O tym powiedział podczas spotkania z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim w Waszyngtonie minister obrony generał armii USA Lloyd Austin.

W oświadczeniu skierowanym do Kongresu administracja Bidena stwierdziła, że ​​pakiet pomocy dla Ukrainy jest potrzebny ze względu na „znaczący wzrost rosyjskiej aktywności wojskowej wzdłuż jej granicy”, a także ostrzał moździerzowy, naruszenia zawieszenia broni i inne prowokacje. 

„Dokument promuje wspólne priorytety, zapewniając, że nasza dwustronna współpraca w dziedzinie bezpieczeństwa nadal pomaga Ukrainie przeciwstawić się rosyjskiej agresji” – powiedział Austin.

Umowa dotyczy również reform przemysłu obronnego wspierających aspiracje Ukrainy do członkostwa w NATO oraz pogłębiania współpracy w takich obszarach jak bezpieczeństwo Morza Czarnego, cyberobrona i wymiana danych wywiadowczych.

Źródło: slovoidilo.ua

One thought on “Stany Zjednoczone chcą zapewnić Ukrainie do 60 mln dolarów pomocy wojskowej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Zełenski rozmawiał z dyrektorem NASA o kosmicznych perspektywach Ukrainy

śr. wrz 1 , 2021
Zełenski rozmawiał z dyrektorem NASA o kosmicznych perspektywach Ukrainy. Według wyników rozmów Zełenski powiedział, że „Ukraina musi znów stać się potęgą kosmiczną”.  Strony omówiły perspektywy udziału ukraińskich przedsiębiorstw w różnych projektach kosmicznych. Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że Ukraina jest zainteresowana ożywieniem potencjału naukowego i technologicznego, a współpracę z NASA uważa za […]
%d bloggers like this: