„Węgry uznały Sputnik V najskuteczniejszą szczepionką na covid-19”. Producent chwali się danymi

Na Twitterze Sputnika V producent szczepionki chwali się wynikami dotyczącymi szczepień na koronawirusa na Węgrzech. Wynika z nich, że w kraju Madziarów rosyjski preparat wydaje się być najskuteczniejszy.

W niedzielę rząd Węgier, który jako pierwszy i jedyny w UE zaczął stosować szczepionkę Sputnik V, opublikował najnowsze dane dotyczące bezpieczeństwa i skuteczności wszystkich 5 szczepionek wykorzystywanych w kraju.

Wynika z nich, że rosyjski preparat jest najbezpieczniejszy (7-32 razy mniej zgonów) i skuteczność (2-7 razy mniej zakażeń COVID) na 100 000 zaszczepionych.

"Węgierskie dane pokazują, że Sputnik V ma 20-32 razy mniej przypadków zgonów, 2-6 razy mniej przypadków zakażenia COVID-19 na 100 000 szczepień niż szczepionki mRNA stosowane na Węgrzech. Pfizer ma x32 wyższy wskaźnik śmiertelności i x6 wyższy wskaźnik infekcji niż Sputnik V" – Czytamy na Twitterze rosyjskiego producenta szczepionki.

Przypomnijmy, że na Węgrzech dostępnych jest obecnie pięć szczepionek: amerykańsko-niemieckiego konsorcjum Pfizer i BioNTech, amerykańska firmy Moderna, brytyjsko-szwedzka AstraZeneca, chiński Sinopharm, a także rosyjska szczepionka Sputnik V.

Zdjęcie: Wikimedia.commons.org / Mos.ru / CC-BY-4.0

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Sąd w Moskwie zawiesił działalność organizacji Nawalnego

pon. kw. 26 , 2021
Moskiewski Sąd Miejski uwzględnił wniosek prokuratury o wstrzymanie działalności Fundacji Antykorupcyjnej (FBK) do czasu rozstrzygnięcia, czy jest ona organizacją ekstremistyczną. ,,Na wniosek prokuratury jesteśmy zmuszeni zawiesić działalność sztabów regionalnych. Regionalne media społecznościowe zostaną zawieszone i zanonimizowane w maksymalnym stopniu” – poinformował zespół lidera opozycji Aleksieja Nawalnego na Instagramie. Fundacja Antykorupcyjna […]