Spotkanie Zełenskiego z Bidenem odbędzie się 31 sierpnia

Spotkanie prezydentów USA i Ukrainy Joe Bidena i Wołodymyra Zełenskiego odbędzie się 31 sierpnia w Waszyngtonie. O tym poinformował Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba.

Plan wizyty obejmie szereg ważnych wydarzeń w Waszyngtonie i Kalifornii. Są to dwa podstawowe punkty wizyty Prezydenta. Do tej pory żaden z prezydentów Ukrainy nie latał tak daleko w USA, nie odwiedzał innego wybrzeża USA na Pacyfiku. Chociaż właśnie w stanie Kalifornia znajduje się najwięcej firm informatycznych, czy przemysł kosmiczny, w których właśnie Ukraina jest dość mocna.

Czytaj również: Putin spotka się z Merkel w Moskwie

Kuleba dodał, że prezydent odwiedzi stan Kalifornia, aby stworzyć nowe możliwości współpracy między Stanami Zjednoczonymi i Ukrainą w tych obszarach oraz przyciągnąć nowe amerykańskie inwestycje w ukraińską gospodarkę.

Spotkanie pierwotnie miało odbyć się 30 sierpnia. Minister zaznaczył, że odroczenie spotkania zostało uzgodnione m.in. ze względu na rozszerzenie formatu spotkania prezydentów i teraz będzie ono obejmować nie tylko spotkanie delegacji, ale także spotkanie twarzą w twarz.

Źródło: radiosvoboda.ua

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Prezydent Ukrainy przeprowadził rozmowę telefoniczną z Prezydentem Republiki Litewskiej

czw. sierpień 19 , 2021
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski 16 sierpnia rozmawiał telefonicznie z prezydentem Litwy Gitanasem Nausedą. Prezydenci wymienili się kilkoma słowami. Podziękowali sobie nawzajem. Prezydent Ukrainy podziękował swojemu litewskiemu odpowiednikowi za dostarczenie Ukrainie kolejnej partii szczepionki AstraZeneca. Ze swojej strony Gitanas Nauseda podziękował Wołodymyrowi Zełenskiemu za decyzję udzielenia pomocy humanitarnej w celu ochrony […]