Spotify wreszcie dostępny w Rosji, na Białorusi i Ukrainie

Dość kombinacji z VPN-em! Rosjanie mogą w końcu bez przeszkód korzystać z usług najpopularniejszego serwisu steamingowego.

Spotify miał zamiar wejść na rynek rosyjski już w 2014 roku, ale działania w tym kierunku zostały zatrzymane. W tym czasie mocno rozwinęły się rodzime projekty, przede wszystkim Yandex.Muzyka, a także usługi od VKontakte. Wielu Rosjan korzystało z serwisu mimo braku lokalnej wersji, jednakże odbywało się to za pośrednictwem bramek VPN, a płatności uiszczane były w dolarach.

Ceny pełnego dostępu do serwisu będą dostosowane do rosyjskich realiów ekonomicznych. Pakiet Premium będzie kosztował 169 rubli (ok. 9 złotych – przyp. red.), pakiet Rodzina 269 rubli (ok. 15 złotych), a studenci zapłacą za usługę 85 rubli miesięcznie (niecałe 5 złotych).

Przed wejściem do Rosji, Spotify zagościł w urządzeniach mieszkańców ponad 70 krajów. Wraz z wersją rosyjską, serwis uruchomił również lokalne wersje w państwach takich jak Białoruś, Ukraina, Kazachstan i dziewięć kolejnych. Aplikacja jest dostępna w App Store i Google Play, a także przez przeglądarki internetowe.

Źródło: Nowaja Gazieta
Zdjęcie: pixabay.com

Zobacz także:

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Znowu to zrobili! Prezydent Duda sprankowany!

śr. lip 15 , 2020
Duet rosyjskich pranksterów – Wowan i Lexus – wkręcili prezydenta Polski. Jako Sekretarz Generalny ONZ António Guterres odbyli z Andrzejem Dudą przemiłą, przeszło jedenastominutową pogawędkę. Wowan i Lexus, czyli Władimir Kuzniecow i Aleksiej Stoliarow, to działający na YouTube pranksterzy, specjalizujący się we wkręcaniu wysoko postawionych polityków. W ich sidła złapali […]
Andrzej Duda i Pranksterzy