Słowacja rozpoczyna szczepienia Sputnikiem V

Jak podaje agencja TASS już 7 czerwca Słowacja rozpocznie szczepienia przeciwko koronawirusowi przy uzyciu rosyjskiego preparatu Sputnik V.

„Szczepienie Sputnikiem V rozpocznie się na Słowacji 7 czerwca i będzie przebiegało etapami. W poniedziałek pierwszego dnia szczepień preparat zacznie być podawany w Bratysławie (Zachodnia Słowacja) i w regionie Żylińskim” – podaje Ministerstwo Zdrowia Słowacji.

We wtorek dołączy do nich region Nitryanskiy (Zachodnia Słowacja), w czwartek – Trenchanskiy (zachód kraju) i Banskobystritskiy (Środkowa Słowacja). A w najbliższy weekend rozpoczną się szczepienia w pozostałej części Słowacji.

Słowacja w ubiegły wtorek rozpoczęła już rejestrację online osób, które chcą być zaszczepione rosyjską szczepionką. Odbywa się ona na stronie korona.gov.sk . Zaszczepić się będą mogli obywatele w wieku od 18 do 60 lat.

Przypomnijmy, że na Słowacji szczepienia przeciwko koronawirusowi rozpoczęły się 26 grudnia 2020 r. Wykorzystywane są do tego preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna, Johnson & Johnson oraz AstraZeneca.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / Marco Verch Professional 

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

FSB aresztowała agenta ukraińskiej SBU

pon Cze 7 , 2021
FSB powstrzymała działalność agenta służb specjalnych Ukrainy, który przez długi czas udzielał „konsultacyjnego wsparcia” dla SBU w celu „niesienia szkody bezpieczeństwu Rosji”. O sprawie informuje RIA Novosti powołując się na służbę prasową FSB. Aresztowany to obywatel Ukrainy Aleksiej Pietrowicz Semeniakin. Jego pracę koordynowali agenci ukraińskiego kontrwywiadu – Starszy pracownik departamentu […]
Aleksiej Pietrowicz Semeniakin został zatrzymany w Rosji przez FSB