Śmierć artysty podczas opery w teatrze Bolszoj w Moskwie

Sceneria przygniotła aktora na scenie podczas opery „Sadko” w Teatrze Bolszoj. Mężczyzna nie żyje – podała agencja TASS.

„Sceneria spadła na scenę podczas opery i zmiażdżyła aktora. Próbowano go reanimować, ale nie udało się przywrócić mu funkcji życiowych” – podał jeden z informatorów TASS. 

Później okazało się, że zmarły artysta poszedł w złym kierunku podczas opadania scenerii i wpadł pod nią.

Spektakl w Teatrze Bolszoj został odwołany.

Na miejscu pracują policjanci. Służba prasowa Głównego Zarządu MSW w Moskwie poinformowała TASS, że nie otrzymała informacji o incydencie. 

Teatr Bolszoj potwierdził śmierć artysty. „Podczas spektaklu Sadko artysta mimamy (zespołu mimicznego) zmarł przy zmianie scenografii. Spektakl został natychmiast zatrzymany, publiczność została wyproszona z sali” – podał rzecznik teatru.

Dodał, że obecnie „śledczy pracują na miejscu, aby ustalić wszystkie okoliczności tego tragicznego wydarzenia”.

Zmarły to 38-letni artysta teatralny Jewgienij Kulesh.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Pixabay.com / Ciroja

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Na Ukrainę dotarła partia dodatkowej pomocy w zakresie bezpieczeństwa ze Stanów Zjednoczonych

niedz. październik 10 , 2021
Na lotnisko Boryspol przyleciał samolot z ładunkiem międzynarodowej pomocy technicznej ze Stanów Zjednoczonych. „W ramach realizacji dodatkowej pomocy bezpieczeństwa ze strony rządu Stanów Zjednoczonych dla Sił Zbrojnych Ukrainy w wyniku porozumień osiągniętych podczas niedawnej wizyty prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Stanach Zjednoczonych, na Ukrainę przybyła międzynarodowa pomoc techniczna” – informuje Ministerstwo […]