Rosyjski sąd nałożył karę na Twittera. Prawie 9 mln rubli za nieusunięcie treści

Sąd Rejonowy w Moskwie nałożył w piątek na firmę Twitter trzy grzywny o łącznej wysokości prawie 8,9 mln rubli. Ma to związek z „odmową usunięcia informacji wzywających małoletnich do udziału w niedozwolonej akcji” – podaje TASS.

– Sąd uznał Twittera za winnego na podstawie części 2 art. 13.41. Kodeksu Administracyjnego Federacji Rosyjskiej (Naruszenie procedury ograniczania dostępu do informacji, do których dostęp podlega ograniczeniom zgodnie z ustawodawstwem Federacji Rosyjskiej) i skazany na karę grzywny w wysokości 2,4 mln rubli – powiedział TASS rzecznik prasowy moskiewskiego sądu.

Wcześniej tego samego dnia firma otrzymała dwie inne grzywny za to samo naruszenie w wysokości 3,2 mln i 3,3 mln rubli. 

Sąd 2 kwietnia ma rozpatrzyć trzy kolejne protokoły Roskomnadzor w stosunku do Facebooka. Rozpatrzenie trzech podobnych protokołów przeciwko Google zostało przełożone na 4 maja.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / freestocks.org

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Putin rozmawiał z Łukaszenką. Głównym tematem była walka z koronawirusem

pt. kwiecień 2 , 2021
Jak donoszą służby prasowe Białorusi i Federacji Rosyjskiej Władimir Putin i Aleksandr Łukaszenka odbyli w piątek rozmowę telefoniczną, podczas której poruszyli wiele istotnych kwestii, w tym wspólną walkę z koronawirusem. Rozmowa między Łukaszenką i Putinem trwała półtorej godziny. W jej trakcie przywódcy poruszyli kwestie związane z polityka wewnętrzną obu państw. […]