SN Rosji poparł karę dożywocia dla pedofilów-recydywistów

Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej nie ma zastrzeżeń do projektu ustawy Jednej Rosji o dożywotnim pozbawieniu wolności dla uprzednio skazanych pedofilów za gwałt na nieletnich. 

„Zgłoszony projekt ustawy federalnej został zbadany w Sądzie Najwyższym Federacji Rosyjskiej. (…)Propozycja wzmocnienia karnej ochrony prawnej nieletnich przed brutalnymi przestępstwami przeciwko nietykalności seksualnej jako całości nie budzi zastrzeżeń” – czytamy w oświadczeniu SN. 

Sąd przedstawił jedynie uwagi natury prawnej i technicznej dotyczące doprecyzowania brzmienia projektu ustawy.

Deputowani frakcji Jedna Rosja Paweł Kraszeninikow i Aleksander Chinsztejn oraz I zastępca przewodniczącego Rady Federacji, sekretarz Rady Generalnej partii Andriej Turczak we wrześniu złożyli do Dumy Państwowej projekt ustawy o dożywotnim pozbawieniu wolności dla uprzednio skazanych za pedofilów gwałt na nieletnich, a także za akty przemocy wobec dwóch lub więcej nieletnich.

Parlamentarzyści proponują rozszerzenie maksymalnej kary dożywotniego pozbawienia wolności na pedofilów za powtarzające się napaści na tle seksualnym wobec nieletnich poniżej 18 roku życia. 

Ponadto kara dożywocia zostanie przewidziana dla pedofilów, którzy wcześniej nie byli zaangażowani na podstawie tych artykułów za podobne przestępstwa „przeciwko dwóm lub więcej nieletnim, a także w przypadkach, gdy przestępstwo to jest związane z popełnieniem innego ciężkiego lub szczególnie ciężkiego przestępstwa”.

Źródło: TASS

Zdjęcie: Flickr.com / wp paarz

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

W Turcji zatrzymano grupę uzbrojonych Rosjan pod zarzutem szpiegostwa

sob. paź 9 , 2021
W Turcji zatrzymano sześć osób podejrzanych o szpiegostwo wojskowe i polityczne. Funkcjonariusze organów ścigania znaleźli w nich broń i rosyjskie paszporty. Uzbrojeni Rosjanie zostali zatrzymani w Stambule i Antalii podczas udanej wspólnej operacji specjalnej tureckiej policji i wywiadu.  Według tureckich sił bezpieczeństwa, zatrzymani przygotowywali zbrojny atak w Stambule i zbierali […]