Saakaszwili zgodził się na przeniesienie do szpitala wojskowego i obiecał zakończyć strajk głodowy

Były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili zgodził się zakończyć strajk głodowy i przenieść się do szpitala wojskowego w Gori.

Po kilkugodzinnych rozmowach z prawnikami Saakaszwili zgodził się na propozycję Ministra Sprawiedliwości przeniesienia go do innej placówki medycznej. Jednocześnie polityk obiecał zakończyć strajk głodowy.

Były prezydent Gruzji Michaił Saakaszwili został przewieziony do szpitala wojskowego w Gori, 80 km od Tbilisi.

W oknach skrzydła szpitala, w którym przebywać będzie Saakaszwili, zainstalowano kraty. Dodatkowo skrzydło otoczone jest autobusami, aby dziennikarze nie mogli do niego podejść. Wejścia do szpitala strzeże policja. 

Przez ostatnie dwa dni były prezydent Gruzji znajdował się w stanie krytycznym na oddziale intensywnej terapii kliniki więziennej.

W Gori musi przejść okres rekonwalescencji po strajku głodowym. Opozycja obiecała nie organizować protestów w pobliżu szpitala.

Przypomnijmy, że Michaił Saakaszwili, który od maja 2015 roku jest obywatelem Ukrainy, po długiej nieobecności zdecydował się na powrót do ojczyzny jesienią 2021 roku. 1 października, zaraz po przybyciu do Gruzji, Saakaszwili został zatrzymany.

Źródło: ТСН

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Migranci opuścili obóz na granicy białorusko-polskiej

sob. lis 20 , 2021
Polska policja twierdzi, że migranci opuścili obóz w lesie w pobliżu punktu kontrolnego Kuznytsia-Bruzgi na Białorusi. Policja województwa podlaskiego poinformowała o tym na swojej stronie na Twitterze. Tak, policja opublikowała nagranie wideo z miejsca, w którym znajdował się obóz dla migrantów. Podobny film został opublikowany przez polską straż graniczną na […]