Rzecznik Zelenskiego odpowiedział na zarzuty Łukaszenki ws. szkolenia „bojowników”

1
Alaksandr Łukaszenka oskarża Ukrainę o szkolenie bojowników. Wołodymyr Zełeński odpowiada

– Prezydent Wołodymyr Zełenski uważa za bezpodstawne oskarżenia Aleksandra Łukaszenki o szkolenie bojowników na terytorium Ukrainy, które mają być następnie wysyłane na Białoruś – powiedział rzecznik prasowy prezydenta Ukrainy, Siergiej Nikiforow.

Zdaniem Siergieja Nikiforowa takie wypowiedzi mają na celu odwrócenie uwagi od wewnętrznej sytuacji politycznej w Białorusi.

– Prezydent podkreśla, że ​​Ukraina walczy z bojownikami, a nie ich szkoli, jak powiedział Aleksander ŁukaszenkaWołodymyr Zełenski uważa wypowiedzi Łukaszenki za bezpodstawne – podkreślił Nikiforow.

Rzecznik prezydenta zauważył także, że wysiłki władz ukraińskich mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa w kraju i powrót czasowo okupowanych terytoriów Donbasu i Krymu.

Czytaj również: Zełenski polecił Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy zapewnić ochronę białoruskim uchodźcom

– Kryzys, który rozpoczął się po wyborach prezydenckich, można rozwiązać tylko w sposób demokratyczny. Ale Aleksandrowi Łukaszence brakowało odwagi, by odejść – powiedział rzecznik prezydenta Ukrainy.

– Mamy nadzieję, że Aleksandr Łukaszenka nie podejmie nieprzyjaznych kroków wobec Ukrainy. Jeśli tak, otrzyma natychmiastową i silną odpowiedź zarówno od naszego państwa, jak i społeczności międzynarodowej – powiedział Nikiforow.

Zdjęcie i źródło: Oficjalna strona prezydenta Ukrainy

One thought on “Rzecznik Zelenskiego odpowiedział na zarzuty Łukaszenki ws. szkolenia „bojowników”

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Biden rozszerzył sankcje nałożone na Białoruś

śr. sie 11 , 2021
Prezydent USA Joe Biden podpisał w poniedziałek dekret rozszerzający sankcje nałożone wcześniej przez Waszyngton na Białoruś.  „Niniejszym rozszerzam zakres stanu wyjątkowego ogłoszonego w dekrecie nr 13405 z dnia 16 czerwca 2006 r., odkrywając szkodliwe działania białoruskiego reżimu [prezydent Aleksander Łukaszenko] a wieloletnie nadużycia mają na celu stłumienie demokracji, przestrzegania praw […]