KE po raz kolejny wypowiedziała się ws. sytuacji na granicy Polski z Białorusią

1

Rzecznik Komisji Europejskiej Adalbert Jahnz podkreślił na poniedziałkowej konferencji prasowej, że sytuacja na granicy polsko-białoruskiej to forma agresji na Polskę.

Komisja Europejska po raz kolejny zajęła stanowisko ws. sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, gdzie od kilkunastu dni na wysokości miejscowości Usnarz Górny koczuje grupa kilkudziesięciu migrantów z Iraku oraz Bliskiego Wschodu.

Od obu stron pilnuje ich polska oraz białoruska Straż Graniczna.

W poniedziałek rzecznik Komisji Europejskiej odpowiedział, że w tej kwestii ważne jest, aby powiedzieć, kto jest za tę sytuację odpowiedzialny.

– To próba, za którą stoi kraj trzeci, czyli Białoruś, instrumentalizacji ludzi dla celów politycznych, co bardzo mocno odrzucamy i opisujemy jako formę agresji – zaznaczył Adalbert Jahnz.

Dodał, że KE w tej sprawie jest w kontakcie z polskimi władzami.

We wcześniejszej wypowiedzi Komisja Europejska podkreśliła, że „nie ma zgody na jakiekolwiek próby podżegania lub przyzwolenia na nielegalną migrację do Unii Europejskiej przez państwa trzecie”.

Źródło: KE

Zdjęcie: Pixabay.com / Jai79

One thought on “KE po raz kolejny wypowiedziała się ws. sytuacji na granicy Polski z Białorusią

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Rzeczniczka Nawalnego uciekła z aresztu domowego za granicę

pon. sie 30 , 2021
Rzeczniczka Aleksieja Nawalnego, Kira Jarmysz opuściła areszt domowy i uciekła z Rosji za granicę. Media podają, że prawdopodobnie przebywa w Helsinkach. Przypomnijmy, że w połowie sierpnia sąd w Moskwie skazał na 1,5 roku ograniczenia wolności Kirę Jarmysz, rzeczniczkę Aleksieja Nawalnego, ponieważ zachęcała do naruszenia przepisów przeciwepidemicznych na protestach w obronie opozycjonisty. […]