Rzeczniczka Nawalnego skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności

1

W poniedziałek sąd w Moskwie skazał na 1,5 roku ograniczenia wolności Kirę Jarmysz, rzeczniczkę opozycjonisty Aleksieja Nawalnego.

Rosyjski sąd skazał Kirę Jarmysz, ponieważ zachęcała do naruszenia przepisów przeciwepidemicznych na protestach w obronie Aleksieja Nawalnego. O karze poinformowała sama Jarmysz na Twitterze.

„Witaj drogi Twitterze, tęskniłem za tobą! Po raz pierwszy od 7 miesięcy mogę sama napisać tweeta. Mój areszt domowy się skończył. Ale po wejściu w życie wyroku czeka mnie kolejne półtora roku ograniczenia wolności: nie opuszczać Moskwy i regionu, być w domu od 22:00 do 6:00” – napisała opozycjonistka.

„Ten wyrok i ta kara są niesprawiedliwe, ale nie spodziewałem się niczego innego. Wiem na pewno: niczego nie żałowałam i niczego nie żałuję. Nawet gdybym miała szansę to naprawić, zrobiłbym to samo” – podkreśliła Jarmysz.

W kolejnym poście podziękowała swojej adwokatce oraz osobom, które ją wspierały i nadal wspierają.

Źródło i zdjęcie: Twitter.com / @Kira_Yarmysh

One thought on “Rzeczniczka Nawalnego skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Robert Biedroń: Białoruś potrzebuje planu Marshalla

wt. sie 17 , 2021
Unia Europejska powinna obok wprowadzania sankcji wprowadzić także wsparcie dla Białorusi – podkreśla europoseł Robert Biedroń (S&D/Nowa Lewica). Jego zdaniem brakuje planu Marshalla, który sprawiałby, że Białorusini widzieliby w UE sprzymierzeńca w walce o demokrację. Eurodeputowany w rozmowie z EuroPAP News podkreślał rolę Parlamentu Europejskiego w unijnej polityce wobec Białorusi.  […]
Robert Biedroń powiedział, że Białoruś potrzebuje planu Marshalla
%d bloggers like this: