Rzeczniczka Nawalnego uciekła z aresztu domowego za granicę

Rzeczniczka Aleksieja Nawalnego, Kira Jarmysz opuściła areszt domowy i uciekła z Rosji za granicę. Media podają, że prawdopodobnie przebywa w Helsinkach.

Przypomnijmy, że w połowie sierpnia sąd w Moskwie skazał na 1,5 roku ograniczenia wolności Kirę Jarmysz, rzeczniczkę Aleksieja Nawalnego, ponieważ zachęcała do naruszenia przepisów przeciwepidemicznych na protestach w obronie opozycjonisty. O karze poinformowała sama Jarmysz na Twitterze.

Czytaj także: Rzeczniczka Nawalnego skazana na 1,5 roku ograniczenia wolności

„Witaj drogi Twitterze, tęskniłem za tobą! Po raz pierwszy od 7 miesięcy mogę sama napisać tweeta. Mój areszt domowy się skończył. Ale po wejściu w życie wyroku czeka mnie kolejne półtora roku ograniczenia wolności: nie opuszczać Moskwy i regionu, być w domu od 22:00 do 6:00” – pisała opozycjonistka.

„Ten wyrok i ta kara są niesprawiedliwe, ale nie spodziewałem się niczego innego. Wiem na pewno: niczego nie żałowałam i niczego nie żałuję. Nawet gdybym miała szansę to naprawić, zrobiłbym to samo” – podkreśliła Jarmysz.

Jak podają zagraniczne agencje, opozycjonistka nie chciała siedzieć w areszcie domowym, a później spędzić 1,5 roku bez możliwości poruszania się po kraju i po świecie. Zdecydowała się uciec. Podobno przebywa obecnie w Helsinkach.

Źródło i zdjęcie: Twitter.com / @Kira_Yarmysh

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Nielegalnie skazany Ukrainiec został zaszczepiony wbrew swojej woli rosyjską szczepionką

wt. sie 31 , 2021
Przetrzymywany w rosyjskiej kolonii obywatel Ukrainy Gienadij Limeszko został wbrew swojej woli zaszczepiony przeciwko koronawirusowi COVID-19. Dodatkowo szczepionka ta nie jest uznawana przez WHO. Rzeczniczka praw obywatelskich na Ukrainie Ludmiła Denisowa zauważyła, że: „​​personel kolonii karnej, w której przetrzymywany jest Limeszko, zmusił go do podpisania zgody na szczepienie, grożąc umieszczeniem […]