Rosyjski raper Morgenstern zamierza przyjechać z trasą koncertową na Ukrainę

Rosyjski raper Alisher Valeev (Morgenstern) planuje w listopadzie trasę koncertową na Ukrainie i występy w trzech miastach. Bilety na koncerty są już w sprzedaży, ale Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podkreśla, że ​​koncertowanie artysty na Ukrainie jest zabronione.

Morgenstern jedzie na koncerty na Ukrainę, pomimo zakazu SBU. Strony już aktywnie sprzedają bilety na występy artysty, które odbędą się w dniach 13-16 listopada w Zaporożu, Charkowie i Kijowie.

 W lipcu rosyjski raper przybył na Ukrainę, w międzyczasie udzielając wywiadu jednemu z najpopularniejszych dziennikarzy Ukrainy Dmytru Gordonu. W wywiadzie Morgenstern powiedział, że nie zakazano mu wjazdu na Ukrainę, ponieważ w jego paszporcie nie napisane, że jest to Alisher Valeev, który stanowi „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”, tylko Alisher Morgenstern. Na Ukrainę przybył on ze swoją narzeczoną.

Morgenstern w kwietniu tego roku na wniosek SBU został wpisany na listę osób, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Ukrainy. 

Swoje stanowisko Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opiera na wnioskach ekspertyzy językowej, która potwierdziła, że ​​w piosenkach Morgensterna propaguje się kult przemocy i okrucieństwa, dystrybucja i używanie narkotyków oraz substancji psychotropowych.

Podkreśla się, że obecność osoby na liście Ministerstwa Kultury automatycznie zabrania wszelkiej działalności koncertowej na terytorium Ukrainy.

Innego zdania jest właściciel strony internetowej Kontramarka, na której cały czas są sprzedawane bilety na koncert Morgensterna. Informuje on, że organizatorzy koncertów przekazali jego firmie informację, że nie ma podstaw prawnych do ich odwołania. Są przekonani, że obecność Alishera na „czarnej liście” Ministerstwa Kultury nie jest powodem do zakazu jego koncertów solowych. Kontramarka mówi też, że zakupione bilety zachowują ważność.

Sami organizatorzy koncertów rapera na Ukrainie na razie sytuacji nie komentują.

Źródło: UNN

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Next Post

Ceny alkoholu na Ukrainie wzrosną

wt. wrz 14 , 2021
Ukraina zmieni sposób obliczania cen minimalnych na alkohol. Pozwoli to legalnym producentom alkoholu na podniesienie kosztów swoich produktów do ekonomicznie uzasadnionego poziomu. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia zaktualizowanych cen został opracowany przez Ministerstwo Gospodarki Ukrainy. Ministerstwo Gospodarki opracowało projekt uchwały zatwierdzającej zaktualizowane minimalne ceny detaliczne na alkohol. Sprawi to, że […]